صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:30 به مدت 85 دقیقه

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران گفت: عدم تخصص و استفاده از نیروهای تکنیسین در حوزه تولید از جمله مشکلات بزرگ کشور است.

صادق نجفی در برنامه «روز از نو» رادیو اقتصاد ضمن تاکید بر پیوند بین صنعت و دانشگاه افزود: جامعه در شرایط فعلی بیش از گذشته به ارتباط قوی و موثر این دو نهاد نیاز دارد.‌

وی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه های فنی و حرفه ای یکی از فنی و تخصصی ترین دانشگاه ها در کشور هستند، اظهارداشت: این دانشگاه ها باید تکنیسین تربیت و به بازار کار عرضه کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران ضمن اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه فنی و حرفه‌ای و سازمان مزبور گفت: این تفاهم نامه با هدف تخصصی شدن دانشجویان برای استفاده در واحدهای تولیدی کشور منعقد شده است.

وی افزود: بر اساس قانون برنامه توسعه 2.5 درصد از رشد هشت درصدی اقتصادی کشور باید از طریق بهره وری محقق شود.

نجفی بیان داشت: بهره وری هرچند از بخش های مختلفی مانند تکنولوژی، آرندی و موارد مشابه دیگر تشکیل شده ولی عمده ترین و موثر ترین مولفه در این حوزه مربوط به نیروی انسانی است.

وی ضمن تاکید بر اینکه نقش نیروی انسانی متخصص و کار آمد در بنگاه های اقتصادی بسیار پر رنگ است، گفت: علی رغم پیشرفت علم و تکنولوژی در دنیای امروز انسان همچنان محور توسعه است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران گفت: منابع انسانی با ارزش ترین منبع در هر سازمان و بنگاه اقتصادی است.

وی افزود: تمامی کشورهای دنیا امروز به دنبال ارتقای کیفیت نیروی انسانی خود هستند چرا که تولید بیشتر و با کیفیت بالاتر در گرو نیروی کار متخصص و کار آمد است.

نجفی همچنین در پاسخ به این پرسش که تفاهم نامه مزبور فقط به صنایع مستقر در شهرک های صنعتی مربوط می شود، یادآورشد: خیر، به تمامی صنایع کوچک و متوسط موجود در کشور مرتبط است.

برنامه «روز از نو» کاری از گروه کشاورزی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه به تهیه کنندگی «لیلا امیدیگانه و مهدی شیار» با هدف فراهم ساختن لحظات شاد و مفرح صبحگاهی توام با افزایش سطح آگاهی اقتصادی شنوندگان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • 235 هزار کارگر زیر پوشش چتر بیمه بیکاری

  • مرور و بررسی آموزه های دفاع مقدس

  • کاهش نوسانات قیمت خودرو در بازار

  • صدور کوپن الکترونیکی برای 10 میلیون نفر

  • شاخصه های نظام آموزشی بهره ور

  • جای خالی مهارت آموزی در آموزش و پرورش

  • نقش و جایگاه ارتباط صنفی و صنعتی در همه سطوح مدارس

  • مهارت آموزی در مدارس

  • جوانان از سنین پائین وارد کسب و کار شوند

  • بررسی نیازهای آموزشی متناسب با جامعه کنونی