صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت معیشتی از اعتراض 5.4 میلیون سرپرست خانوار به دریافت نکردن یارانه بنزین خبر داد و گفت: در این طرح افرادی با مشاغل خاص همچون پزشکان، اعضای هیات علمی، قضات و وکلا و کارمندان و مدیران ارشد دولتی حذف شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رادیو اقتصاد، حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت معیشتی گفت: مجموعا 76 میلیون نفر در کشور یارانه بگیر هستند که ما باید 16 میلیون نفر را انتخاب کنیم.

وی افزود: 8 میلیون از جمعیت کشور یارانه دریافت نکردند و 16 میلیون نیز مشمول طرح یارانه نیستند که در مجموع 25 میلیون نفر از دریافت طرح معیشتی حذف شدند.

سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت های معیشتی افزود: در این طرح افرادی با مشاغل خاص همچون پزشکان، اعضای هیات علمی، قضات و وکلا و کارمندان و مدیران ارشد دولتی حذف شدند که در صورت درخواست رسیدگی مجدد نیز به دلیل دریافتی های بالای درآمدی از این طرح بهره مند نخواهند شد.

وی در خصوص اقدامات شناسایی افراد مشمول و غیر مشمول دریافت این طرح گفت: مکانیزم شناسایی و راستی آزمایی اطلاعات افراد بر مبنای کد ملی طراحی شده است که تمامی دارایی ها ی افراد همچون املاک و مستغلات، خودرو و دارایی بانکی در سیستم کد ملی لحاظ شده است.

حسین میرزایی در خصوص این سوال که نداشتن خانه شرط دریافت طرح معیشتی هستند، توضیح داد: گاهی برخی از مستاجران با اجاره بهای 40 میلیونی مبادرت به اجاره منزل در مناطق شمالی شهر می‌کنند بنابراین نداشتن املاک از شروط دریافت طرح معیشتی نمی شود.

وی در خصوص شکایت برخی از متقاضیان مبنی بر خرابی سامانه ثبت نام طرح دریافت حمایت های معیشتی گفت: در روز نخست به دلیل اختلال در سامانه پیامکی همراه اول سایت با مشکل روبرو شد حال اینکه تعداد ثبت نام کنندگان از طریق شرکت رایتل و ایرانسل به 1500 کد ملی رسید.

وی ادامه داد: تاکنون 5.4 میلیون سرپرست خانوار در این طرح ثبت نام نموده اند.

میرزایی خاطر نشان کرد: تمامی افرادی که ثبت نام نموده اند از طریق پیامک باخورد وضعیت خود را دریافت می نمایند.

سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت های معیشتی متذکر شد: 60 میلیون نفر از 80 میلیون نفر جمعیت به ترتیب الویت مشمول دریافت طرح حمایت های معیشتی خواهند شد.

مرتبط با این برنامه

  • سه مانع جدی در مسیر اجرای تن بر کیلومتر

  • اقتصاد نفتی مانع رشد اقتصاد دانش بنیان

  • معاون اسبق وزیر اقتصاد: رقم صادرات نفت و درآمد مالیاتی در بودجه 99 واقع بینانه نیست

  • چهارمین جشنواره بیمه در رسانه برگزیدگان خود را شناخت/ شارا هم برگزیده بود

  • چهارمین جشنواره بیمه در رسانه برگزیدگان خود را شناخت

  • خودکفایی 95 درصدی در تجهیزات صنایع نفتی

  • رانت 98 هزار میلیارد تومانی دلالان با ارز 4200تومانی

  • معوقه مالیاتی 20 هزار میلیارد تومانی کارت‌های بازرگانی

  • معوقه مالیاتی 20هزار میلیارد تومانی کارت‌های بازرگانی

  • معوقه مالیاتی 20 هزار میلیارد تومانی کارت‌های بازرگانی