صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات گفت: بازار به لحاظ قیمت و کمبود لوازم یدکی هیچ مشکلی ندارد بلکه مشکل اصلی رکود ناشی از اصلاح قیمت بنزین دربازار است.

«سیدمهدی کاظمی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: اصلاح قیمت بنزین در بازار لوازم یدکی خودرو نه‌تنها منجر به افزایش قیمت ها نشده بلکه به رکود بازار لوازم یدکی نیز دامن زده است.

وی همچنین اظهارداشت: ادامه این روند در نهایت کاهش قیمت ها و مشکلاتی در بازار لوازم یدکی ایجاد خواهد کرد.

سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات گفت: رکود بازار منجر به ایجاد نگرانی در میان فعالان بازار شده چرا که با اصلاح قیمت بنزین استفاده از خودرو در جامعه کاهش یافته است.

وی در ادامه افزود: پیش بینی می‌شود با روند فعلی قیمت قطعات یدکی حتی نزولی شود چراکه در صورت کاهش مصرف قطعات فروشندگان برای پرداخت بدهی های خود ناگزیر به فروش قطعات به قیمت خرید و حتی پائین تر خواهند بود.

کاظمی بیان داشت: رکود به اقتصاد و فعالان بازار لوازم یدکی لطمه وارد می کند از اینرو برای رفع این مشکل باید تمهیدات لازم صورت گیرد.

وی به رادیو اقتصاد توضیح داد: بطورکلی در خیابان های امیر کبیر، اکباتان، سعدی و ملت شهرتهران جدا از اطراف تهران و سایر شهرهای ایران فقط هفت هزار واحد صنفی عرضه لوازم یدکی خودرو وجود دارد.

سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات گفت: اخباری مبنی بر افزایش سهمیه بنزین تاکسی‌ها، وانت بارها و آژانس ها شنیده می شود چنانچه این اتفاق بیفتد شاهد بهبود شرایط در بازار لوازم یدکی کشور خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه هیچ کمبودی در بازار لوازم یدکی مشاهده نمی‌شود، افزود: اکنون بازار در حالت آرامش و ثبات به سر می‌برد و نگرانی از بابت کمبود قطعه هم وجود ندارد.

کاظمی بیان داشت: بازار به لحاظ قیمت و کمبود لوازم یدکی هیچ مشکلی ندارد بلکه مشکل اصلی رکود ناشی از اصلاح قیمت بنزین در کشور است.

وی در ادامه وضعیت تولید لوازم یدکی خودرو در داخل را مثبت و رو به جلو ارزیابی کرد و گفت: هم اکنون برخی از واحدهای تولیدی قطعات خودرو بصورت سه شیفت در حال کار هستند.

سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات با اعلام اینکه کیفیت لوازم یدکی ساخت داخل مناسب است، افزود: اگر از تولید کنندگان داخلی حمایت و همیاری بهتری صورت گیرد دیگر نیازی به واردات قطعات خودرو از خارج نخواهیم بود چون 100 درصد این لوازم در داخل قابلیت تولید دارد.

وی همچنین با ذکر این نکته که بازار لوازم یدکی بیشتر با ارز سر و کار دارد، اظهارداشت: اگر نرخ ارز افزایش پیدا نکند قیمت این اقلام نیز بیشترکاهش پیدا خواهد کرد.

وی در ادامه یادآورشد: اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات در حال حاضر 10 هزار عضو دارد.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10.10 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • احدیان: انتقام سردار سلیمانی در جنگ اقتصادی بی‌اثر کردن تحریم‌هاست / ضرورت تقویت محورِ مقاومت با دیپلماسی اقتصادی

  • ترور سردار سلیمانی یک جنایت بزرگ بود

  • آمریکایی‌ها به حقوق‌ بین‌الملل پایبند نیستند/ترور سپهبد سلیمانی یک جنایت بزرگ بود

  • ترور سپهبد سلیمانی یک جنایت بزرگ بود/ از ظرفیت‌های حقوق بشری برای پیگیری این جنایت استفاده می‌کنیم

  • از تمام ظرفیت‌ها برای پیگیری حقوقی ترور سردار سلیمانی استفاده می‌کنیم

  • اقتصاد مقاومتی را تقویت می‌کنیم

  • اقتصاد مقاومتی را تقویت می‌کنیم

  • سیاست تحریم و فشار شکست خورده است/ هرگونه تعدی به خاک ایران با پاسخ قاطع مواجه خواهد شد

  • رفتار جهادی سردار سلیمانی باید الگوی همه باشد/ نرخ تورم ماهانه به 7,1 درصد رسیده بود

  • اقتصاد مقاومتی را تقویت خواهیم کرد/آثار منفی تحریم کاهش می‌یابد