صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

احمدی میرقائد، از رشد 20 تا 25 درصدی تولید گوشت قرمز در جامعه عشایری کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر ایران، از رشد 20 تا 25 درصدی تولید گوشت قرمز در جامعه عشایری کشور خبر داد.

سیاوش احمدی میرقائد در ارتباط با رسانه ملی گفت: بطورکلی در پنج سال گذشته؛ سالانه 180 هزار تن گوشت قرمز در جامعه عشایری کشور تولید می‌شد که این عدد در حال حاضر، به 200 تا 210 هزار تن در سال رسیده است.

وی با اشاره به اینکه عمده محصول جامعه عشایری گوشت قرمز است، افزود: دامداری مهمترین رکن اقتصادی و اصلی‌ترین فعالیت عشایر کشور را تشکیل می‌دهد.

مدیرکل دفترساماندهی وهماهنگی سازمان امورعشایر ایران گفت: جامعه عشایری و روستایی نقش بسیار مهمی در تامین نیاز‌های جامعه بالاخص مایحتاج مرتبط با سفره خانوار‌های ایرانی دارند و این نقش، نقش بی بدیلی است.

وی افزود: برآورد کلی این است که روند تولیدات جامعه روستایی و عشایری کشور در مسیر رشد و توسعه قرار دارد.

آقای احمدی میرقائد تصریح کرد: متاسفانه خشکسالی‌های اخیر اثر منفی در تولیدات و فرآورده‌های جامعه روستایی و عشایری اقصی نقاط کشور برجا گذاشته است.

وی گفت: با بارندگی‌های مناسبی که در ماه‌های آخرسال گذشته و ابتدای سال جاری اتفاق افتاد تولیدات جامعه عشایری و روستایی، هم اکنون از وضعیت خوبی برخوردار است.

مدیرکل دفترساماندهی وهماهنگی سازمان امورعشایر ایران افزود: خوشبختانه با حمایت‌های شورایعالی عشایر در چند سال گذشته اعتبارات خوبی هم در بخش زیرساخت‌ها و در بخش تسهیلات برای جامعه عشایری فراهم شده است.

وی در ادامه از اختصاص یک درصد اعتبارات صندوق توسعه ملی برای حمایت از روند تولید محصولات و فرآورده‌های عشایری در کشور خبر داد و گفت: سال گذشته از این محل 160 میلیارد تومان به جامعه عشایری ایران اختصاص یافته است.

احمدی میرقائد تصریح کرد: عشایر در گذشته از محل مالیات بر ارزش افزوده فاقد هرگونه سهمی بودند که با تلاش‌های صورت گرفته اکنون در این مالیات سهیم هستند.

وی گفت: بسیاری از زیر ساخت‌ها و نیاز‌های اساسی جمعیت عشایری کشور مانند راه سازی، تامین آب آشامیدنی، آب رسانی برای مصارف دام‌ها و ... با بهره مندی این جامعه از مالیات بر ارزش افزوده فراهم شده است.

مدیرکل دفترساماندهی وهماهنگی سازمان امورعشایر افزود: علاوه بر این از محل تبصره (4) بودجه کشور، 240 میلیارد تومان برای بحث آبرسانی به مجتمع‌های مناطق عشایری کشور اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در بحث‌های آموزش و توانمندسازی عشایر نیز در سال‌های اخیر وزارت جهاد کشاورزی و سازمان فنی و حرفه‌ای قدم‌های خوبی برداشته است.

احمدی میرقائد گفت: همه این فعالیت‌ها و اقدامات به بهبود و افزایش بهره وری روند تولیدات جامعه عشایری بسیار موثر و راهگشاست.

مرتبط با این برنامه

  • میدان گازی ارم با هیچ کشوری مشترک نیست

  • مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران: میدان گازی ارم با هیچ کشوری مشترک نیست

  • میدان گازی ارم با هیچ کشوری مشترک نیست

  • میدان گازی ارم با هیچ کشوری مشترک نیست

  • زعفران 350 میلیون دلاری!

  • ماده 26لایحه مالیات بر ارزش افزوده زیر ذره‌بین کارشناسان

  • فعالیت موتور پرقدرت مقرره زایی در کشور

  • زعفران 350میلیون دلاری!

  • ماده 26 لایحه مالیات بر ارزش افزوده زیر ذره‌بین کارشناسان

  • ماده 26 لایحه مالیات بر ارزش افزوده زیر ذره‌بین کارشناسان