صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور گفت: نرخ بازگشت سرمایه و رشد در اقتصاد دیجیتال به ترتیب 6.7 و 2.5 برابر اقتصادی سنتی است.

"رسول سرائیان" افزود: بطورکلی در دهه نخست قرن جدید اقتصادی در دنیا به نام «اقتصاد دیجیتال» در مقابل «اقتصادی سنتی» مطرح شد.

وی اظهارداشت: اقتصاد دیجیتال به این مفهوم که فناوری اطلاعات و اینترنت به عنوان زیر ساخت چنین اقتصادی محسوب می شود.

دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور گفت: اقتصاد دیجیتال ویژگی های خاص و برجسته ای دارد.

وی افزود: پیش بینی می شود تا سال 2025 افزون بر 25 درصد اقتصاد دنیا مبتنی بر اقتصاد دیجیتال شود.

سرائیان همچنین در خصوص خبر 90 میلیون سیم کارت و 250 هزار اپلیکیشن فعال در کشور به نقل از رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهارداشت: این اعداد و ارقام بیانگر اینکه جهت گیری زیرساختی و توسعه ایی کشور به سمت اقتصاد دیجیتال در حرکت است.

وی در ادامه مصاحبه به رادیو اقتصاد گفت: خوشبختانه زیر ساخت های خوبی برای شکل گیری اقتصاد دیجیتال در کشور فراهم شده و به تعبیری ایران نیز همسو با جهان به سمت این اقتصاد گام بر می دارد.

دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با بیان اینکه از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه همه صنایع استفاده می شود، افزود: امروز کمترین صنعتی را می توان پیدا کرد که گوشی های موبایل، گوشی هوشمند، اینترنت در آن نقش آفرینی نکند.

وی اظهارداشت: خوشبختانه امروز فناوری اطلاعات در تمامی ابعاد و عرصه های مختلف زندگی مردم حضور جدی دارد.

سرائیان بیان داشت: همه این موارد و مسائل بیانگر اینکه اقتصاد دیجیتال در کشور در حال شکل گرفتن بوده اما متاسفانه عدد و رقمی وجود ندارد که بتوان گفت اکنون چند در صد اقتصاد کشور مبتنی بر دیجیتال است.

وی یادآورشد: قدم های خوبی در این زمینه از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال برداشتن است تا با کمی شدن بتوان فرآیندها را پایش، رصد و در نهایت به مردم گزارش داد که این مسیر رشد با چه نرخی و با چه سرعتی در حال حرکت است.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «مهرگان سوادکوهی و حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • 40 درصد برق عراق از ایران تامین می شود

  • توزیع برنج وارداتی تا پایان فصل برداشت ممنوع است

  • تاثیرات فرهنگ عاشورا را جدی بگیرید

  • مشکلی در تامین اقلام اساسی مورد نیاز هیئت های مذهبی نداریم

  • ویژه برنامه‌های رادیو اقتصاد در ماه محرم

  • تکمیل راه‌های روستایی با سیاست جدید دولت

  • امروز ظرفیت اقتصاد در سازمان صدا و سیما برجسته است

  • ظرفیت اقتصاد در سازمان صداوسیما برجسته است

  • «محمدرضا مهدیار اسماعیلی» مدیر شبکه رادیویی اقتصاد شد

  • مدیر شبکه رادیو اقتصاد منصوب شد