صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"جمعه" از ساعت 06:05 به مدت 175 دقیقه

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: تحقق شعار سال 99 مستلزم تلاش و همراهی همه مردم، دولتمردان و فعالان اقتصادی است.

«فرهاد دژپسند» در گفتگو با رادیو اقتصاد ضمن تبریک سال نو افزود: سال 99 از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» نامگذاری شده است.

وی اظهارداشت: ضرورت ایجاب می کند همه در راستای تحقق شعار سال به معنای واقعی تلاش کنند.

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: امسال سال خاصی است بواسطه اینکه در سال 98 کشور هم با مشکلات زیادی مواجه بوده و هم تلاش های زیادی از سوی مردم، دولت و حکومت انجام شده است به همین دلیل خدا را شکر می کنم که مقام معظم رهبری رضایت نسبی خود را اعلام کردند.

دژپسند اظهارداشت: انتظاری که از ایران اسلامی می رود اینکه انشاء الله جایگاه رفیع تری داشته باشد و این جایگاه رفیع باید با جهش در تولید محقق شود.

وی ادامه داد: برای اینکه تولید با جهش مواجه باشد هم «دولت و حکومت» و هم «فعالان اقتصادی و مردم » باید به احسن وجه به وظایف خود عمل کنند.

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: جدا از تولیدکنندگان، تجار، بازرگانان خود مردم هم در بحث جهش تولید می توانند بسیار نقش آفرین باشند.

وی افزود: وظیفه دولت ایجاد روانی در فضای کسب و کار برای سرمایه گذاری و ظرفیت تولید برای ایجاد فرهنگ مصرف مناسب رونق و جهش تولید در کشور است.

رژپسند اظهارداشت: برای اینکه شعار سال محقق شود باید به سمتی رفت که انشاء الله مالیات به رغم اینکه در دو سال گذشته و امسال باید نقش اصلی را در تامین مالی دولت ایفا کند باید ابزاری برای تسهیل سرمایه گذاری و رونق تولید باشد.

وی ادامه داد: بطورکلی باید کاری کرد که گمرک مرزبان اقتصادی کشور است و نقش تعیین کننده ای در تجارت خارجی دارد از این ابزار هم برای ایجاد سهولت در امر صادرات کالاهای غیر نفتی و هم ایجاد سهولت برای واردات کالاهای سرمایه ایی، مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز تولید نقش خود را به خوبی ایفا کند.

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: برای رشد صادرات در کشور دولت باید سیاست گذاری مناسبی داشته باشد تا کالاهای تولیدی با رویکرد صادراتی افزایش یابد.

وی به رادیو اقتصاد افزود: وزارت اقتصاد در کنار تسهیل در صدور تسهیل در تامین مالی هم ایجاد کرده است.

دژپسند تصریح کرد: این وزارتخانه بنا دارد در سال 99 با استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه ابزار تامین مالی را چه در قالب پذیره نویسی، چه در قالب عرضه اوراق قرضه تبدیل به سهام و امثالهم برای تمامی صنایع صادرات محور چه مبتنی بر صنعت نفت و گاز، چه صنایع معدنی و چه صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی به خوبی فراهم کند.

وی در ادامه یادآورشد: بخش خصوصی و فعالان اقتصادی نیز باید از این فرصت طلایی در جهت سازمان دهی تولید و مواردی از این دست به بهترین وجه ممکن استفاده کنند.

«در انتظار بهار » ویژ برنامه تحویل سال 99 رادیو اقتصادبود که به تهیه کنندگی « حمیدرضا کجوری » از ساعت 6 تا9 صبح روزجمعه به روی آنتن رفت.

مرتبط با این برنامه

  • "در انتظار بهار" با رادیو اقتصاد