در انتظار بهار "جمعه" از ساعت 06:05 به مدت 175 دقیقه

رادیو اقتصاد

در انتظار بهار

دژپسند در گفتگو با رادیو اقتصاد: تحقق شعار سال 99 نیازمند تلاش همگانی است

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: تحقق شعار سال 99 مستلزم تلاش و همراهی همه مردم، دولتمردان و فعالان اقتصادی است.

1399/01/01
|
21:25
|

«فرهاد دژپسند» در گفتگو با رادیو اقتصاد ضمن تبریك سال نو افزود: سال 99 از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» نامگذاری شده است.

وی اظهارداشت: ضرورت ایجاب می كند همه در راستای تحقق شعار سال به معنای واقعی تلاش كنند.

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: امسال سال خاصی است بواسطه اینكه در سال 98 كشور هم با مشكلات زیادی مواجه بوده و هم تلاش های زیادی از سوی مردم، دولت و حكومت انجام شده است به همین دلیل خدا را شكر می كنم كه مقام معظم رهبری رضایت نسبی خود را اعلام كردند.

دژپسند اظهارداشت: انتظاری كه از ایران اسلامی می رود اینكه انشاء الله جایگاه رفیع تری داشته باشد و این جایگاه رفیع باید با جهش در تولید محقق شود.

وی ادامه داد: برای اینكه تولید با جهش مواجه باشد هم «دولت و حكومت» و هم «فعالان اقتصادی و مردم » باید به احسن وجه به وظایف خود عمل كنند.

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: جدا از تولیدكنندگان، تجار، بازرگانان خود مردم هم در بحث جهش تولید می توانند بسیار نقش آفرین باشند.

وی افزود: وظیفه دولت ایجاد روانی در فضای كسب و كار برای سرمایه گذاری و ظرفیت تولید برای ایجاد فرهنگ مصرف مناسب رونق و جهش تولید در كشور است.

رژپسند اظهارداشت: برای اینكه شعار سال محقق شود باید به سمتی رفت كه انشاء الله مالیات به رغم اینكه در دو سال گذشته و امسال باید نقش اصلی را در تامین مالی دولت ایفا كند باید ابزاری برای تسهیل سرمایه گذاری و رونق تولید باشد.

وی ادامه داد: بطوركلی باید كاری كرد كه گمرك مرزبان اقتصادی كشور است و نقش تعیین كننده ای در تجارت خارجی دارد از این ابزار هم برای ایجاد سهولت در امر صادرات كالاهای غیر نفتی و هم ایجاد سهولت برای واردات كالاهای سرمایه ایی، مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز تولید نقش خود را به خوبی ایفا كند.

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: برای رشد صادرات در كشور دولت باید سیاست گذاری مناسبی داشته باشد تا كالاهای تولیدی با رویكرد صادراتی افزایش یابد.

وی به رادیو اقتصاد افزود: وزارت اقتصاد در كنار تسهیل در صدور تسهیل در تامین مالی هم ایجاد كرده است.

دژپسند تصریح كرد: این وزارتخانه بنا دارد در سال 99 با استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه ابزار تامین مالی را چه در قالب پذیره نویسی، چه در قالب عرضه اوراق قرضه تبدیل به سهام و امثالهم برای تمامی صنایع صادرات محور چه مبتنی بر صنعت نفت و گاز، چه صنایع معدنی و چه صنایع تبدیلی و تكمیلی كشاورزی به خوبی فراهم كند.

وی در ادامه یادآورشد: بخش خصوصی و فعالان اقتصادی نیز باید از این فرصت طلایی در جهت سازمان دهی تولید و مواردی از این دست به بهترین وجه ممكن استفاده كنند.

«در انتظار بهار » ویژ برنامه تحویل سال 99 رادیو اقتصادبود كه به تهیه كنندگی « حمیدرضا كجوری » از ساعت 6 تا9 صبح روزجمعه به روی آنتن رفت.

دسترسی سریع
در انتظار بهار