رزمایش همدلی "پنجشنبه" از ساعت 18:05 به مدت 55 دقیقه

رادیو اقتصاد

رزمايش همدلي

عالی در گفتگو با رادیو اقتصاد عنوان كرد: رزمایش كمك مومنانه فرصتی برای كمك به نیازمندان

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج سازندگی كشور گفت: رزمایش همدلی و كمك مومنانه فرصتی مغتنم برای كمك به نیازمندان و اقشار ضعیف جامعه در این شرایط سخت كرونایی فراهم كرده است.

1399/02/26
|
12:48
|

«فرشاد عالی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: این روزها به سبب شیوع كرونا و تعطیلی مشاغل و كسب و كارها عده ‌ای از مردم با سختی زیاد معیشت خود را سپری می كنند و به لحاظ اقتصادی در تنگنا هستند.

وی اظهارداشت: رزمایش همدلی و كمك مومنانه در این شرایط فرصتی برای دستگیری از محرمان و اقشار آسیب پذیر جامعه است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج سازندگی گفت: شیوع كرونا در كشور خیلی از مشاغل و كسب و كارها را تحت تاثیر خود قرار داده و مشكلاتی را برای اقتصاد، اشتغال، معیشت و نظایر این برای مردم بوجود آورده است.

وی افزود: چندین برابر سختی ها و مشكلات ناشی از كرونا موهبت های الهی مثل همدلی، از خود گذشتگی و ایثار مردم بود كه در این روزهای كرونایی جلوه گر شد.

عالی تصریح كرد: خیلی از مردم در این شرایط سخت كرونایی سفره خود را نصف می كنند تا از نیامندان و آسیب دیدگان ناشی از كرونا دستگیری كنند كه این گونه رفتارها و اقدامات بسیار ذی قیمت است.

وی ادامه داد: این خود گذشتگی برای یك احساس خوب نیست بلكه برای خداشناسی و رسیدن به خدا، اهداف عالیه اسلام و انقلاب است.

«صادق مفرد» مسئول اردوهای جهادی بسیج سازندگی نیز در این برنامه گفت: در حال حاضر 12 هزار گروه جهادی فعال در كشور وجود دارد.

وی افزود: در این گروه های جهادی از تمامی اقشار جامعه اعم از طلاب، دانشجو، مهندس، پزشك، دانش آموز و غیره حضور دارند.

مسئول اردوهای جهادی بسیج سازندگی گفت: تمامی گروه های جهادی در حال حاضر در گیر رزمایش كمك مومنانه هستند.

وی افزود: در راستای تدابیر حكیمانه رهبر انقلاب تحت عنوان مواسات همدلی و كمك مومنانه برای رسیدگی به نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از كرونا تامین و توزیع بسته های معیشتی در كنار سایر فعالیت ها و پویش های مردمی از جمله اقدامات این گروه ها در سراسر كشور است.

برنامه «رزمایش همدلی» كاری از شبكه رادیویی اقتصاد با رویكرد كمك خیرخواهانه مردم و گروه های جهادی برای مقابله با كروناست كه روز های پنجشنبه از ساعت 18 به مدت 55 دقیقه به روی آنتن می رود.

دسترسی سریع
رزمایش همدلی