رزمایش همدلی "پنجشنبه" از ساعت 18:05 به مدت 55 دقیقه

رادیو اقتصاد

رزمايش همدلي

سردار محمدرضا یزدی زاده خبرداد: مرحله سوم رزمایش مومنانه پس از ماه رمضان

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ گفت: مرحله سوم رزمایش مومنانه پس از ماه مبارك رمضان در سراسر كشور اجرا می شود.

1399/02/26
|
08:43
|

سردار «محمدرضا یزدی زاده» در گفتگو با رادیو اقتصاد ضمن اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز نیمه شعبان مبنی بر برگزاری رزمایش گسترده در كشور برای مواسات و كمك به نیازمندان افزود: مردم در لبیك به فرمان مقام معظم رهبری در رزمایش كمك مومنانه خیلی عالی وارد عمل شدند.

وی اظهاداشت: ملت ایران در همه عرصه ها به خصوص رزمایش همدلی و كمك مومنانه افتخار آفریدند.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ گفت: مرحله اول رزمایش همدلانه و كمك مومنانه به خوبی پشت سر گذاشته شد و مرحله دوم نیز از نیمه دوم ماه مبارك رمضان در سطح كشور آغاز شده است.

وی افزود: بطوركلی در این مرحله ضمن تكمیل شناسایی افراد نیازمند در جامعه بیش از یك میلیون بسته سبد معیشتی در كشور و همینطور 100 هزار بسته معیشتی در تهران بین گروه های هدف توزیع شده است.

سردار یزدی زاده تصریح كرد: این بسته های به همت مردم، دستگاه ها و نهادهای مختلف تهیه و در حال توزیع است.

وی ادامه داد: همچنین در شب های قدر نیز غذای گرم در بین نیازمندان برخی از مناطق تهران و سایر استان های كشور توزیع می شود.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ گفت: هم اكنون غذای گرم در افطار و سحر در 24 نقطه تهران در حال توزیع است.

وی با اشاره به اینكه بیش از 1000 جهیزیه در همین ایام تهیه و تدارك شده است، افزود: امید می رود تا پایان ماه رمضان 20 هزار جهیزیه فقط در تهران آماده شود.

سردار یزدی زاده اظهارداشت: این جهیزیه بخشی در تهران و بخشی در شهرستان های استان تهران توزیع می شود.

وی ادامه داد: كسانی كه متاثر از بیماری در شرایط سختی بسر می برند به خصوص بیماران صعب العلاج و نظایر این در كنار بهزیستی و كمیته امداد كمك خواهد شد تا برای عمل های ضروری خود را آماده كنند.

وی گفت: بسیج جامعه پزشكی الحق و الانصاف در این زمینه خیلی خوب پای كارآمدو كمك های شایان توجهی به این دسته از افراد و خانواده ها داشته است.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ گفت: مرحله سوم رزمایش همدلانه و مومنانه در پایان ماه مبارك رمضان البته با یك سبك و سیاق جدیدی عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: این رزمایش به همین سه مرحله بسنده نخواهد شد بلكه با همدلی و همیاری مردم تا پایان سال دو تا سه مرتبه دیگر بسته های معیشتی در بین خانواده های نیازمند در سطح كشور توزیع می شود.

سردار یزدی زاده تصریح كرد: جدا از این سعی خواهیم كرد با ایجاد كسب و كارهای خرد و كوچك و ایجاد اشتغال جدید به نیازمندان با اولویت سرپرستان خانوار و كسانی كه سرپرست خود را از دست داده اند در شهرهای اطراف و نقاط محروم تهران كمك شود.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ یادآورشد: بعد از پایان ماه مبارك رمضان یك مركز اشتغال به ظرفیت 800 نفر مختص معتادان متجاهر و دیگر افراد نیازمند به اشتغال در تهران راه اندازی خواهد شد.

برنامه «رزمایش همدلی» كاری از شبكه رادیویی اقتصاد با رویكرد كمك خیرخواهانه مردم و گروه های جهادی برای مقابله با كروناست كه روز های پنجشنبه از ساعت 18 به مدت 55 دقیقه به روی آنتن می رود.

دسترسی سریع
رزمایش همدلی