حماسه خودباوری "سه شنبه" از ساعت 08:05 به مدت 240 دقیقه

رادیو اقتصاد

حماسه خودباوري

دژپسند در گفتگو با رادیو اقتصاد: برنامه های دشمن با شكست مواجه شده است

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: برنامه های دشمن برای آسیب وارد كردن به اقتصاد كشور با حضور پررنگ و موثر مردم به شكست انجامیده است.

1398/11/23
|
08:08
|

«فرهاد دژپسند» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: كشور در دوساله اخیر شرایط بسیار سخت و دشواری را تجربه كرده است.

وی اظهارداشت: دشمن پس از 40 از استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران همچنان به خیال خام خود به دنبال اینكه نظام را دچار چالش جدی كند اما حضور پررنگ مردم در اقتصاد كشور مانع از این شد كه دشمن به اهداف خود برسد.

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: اینكه دشمن صادرات نفت ایران را تحریم می كند و سعی دارد حتی یك بشكه هم نفت صادر نشود و همینطور صادرات غیر نفتی در حوزه پتروشیمی، فولاد و كالاهای دیگر را مورد تحریم قرار می دهد به سبب اینكه كشور نتواند ارز مورد نیاز خود را تامین كند ودر عین حال شتاب حركت تجارت خارجی كند و به یك معنا پویایی ونشاط از اقتصاد مملكت رخت بربندد.

وی افزود: حجم تجارت خارجی كشور در 10 ماهه سال جاری مشابه 10 ماهه در سال گذشته بوده و این نشان می دهد برنامه های دشمن در این زمینه به شكست انجامیده است.

دژپسند بیان داشت: دشمن در این شرایط تمام تلاش خود را معطوف كرده كه سرمایه گذاران خارجی سرمایه های خود وارد ایران نكنند.

وی ادامه داد: ثبت سرمایه گذاری خارجی در كشور به رغم تمامی كارشكنی ها، ایجاد موانع و محدودیت ها از سوی دشمن 50 درصد بیشتر از 10 ماهه سال گذشته بوده است.

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: جدا از این بورس ایران در شرایط فعلی تحرك بسیار خوبی داشته بطوری كه روزانه 7 تا 10 هزار میلیارد تومان خرید و فروش سهام در این بازار صورت می گیرد.

وی افزود: تمامی این دستاوردها نشان می دهد برنامه های دشمن به شكست انجامیده است.

دژپسند اظهارداشت: تحریم ها، فشارها و محدودیت ها نه اینكه اثر نداشته بلكه اثر داشته اما همت و مقاومت مردم در كنار مسئولان سبب شده برنامه های دشمن یكی پس از دیگری با ناكامی رو به رو شود.

وی ادامه داد: پیش بینی سازمان های جهانی مثل صندوق بین المللی پول و بانك جهانی اینكه شرایط اقتصادی ایران از نظر رشد اقتصادی و تورم در سال آینده بهتر خواهد بود.

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: پایه و اساس انقلاب اسلامی این بوده كه امور مردم به خود مردم واگذار شود حال اگر در اقتصاد هم تلاش ها برای مردم بنیان كردن اقتصاد ادامه یابد بطورحتم به نتایج مطلوبی خواهیم رسید.

وی افزود: اگر دولت سیاست گذار و ناظر باشد و امور به مردم واگذار شود بدون شك اقتصاد مملكت در مسیر رشد و بالندگی قرار خواهد گرفت و تمامی برنامه های دشمن را با شكست مواجه می سازد.

«حماسه خودباوری» ویژه برنامه ای به مناسبت ایام الله 22 بهمن است كه امروز سه شنبه از ساعت 8 صبح به مدت 240 دقیقه به صورت زنده از رادیو اقتصاد پخش می شود علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
حماسه خودباوری