صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"سه شنبه" از ساعت 08:05 به مدت 240 دقیقه

وزیر نفت گفت: روزهای به یاد ماندنی پیروزی انقلاب هیچ وقت فراموش نخواهد شد چرا که برای ملت ایران معنای بسیار ویژه ای دارد.

«بیژن نامدار زنگنه» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: خیلی کسان بودند که در این دوران 41 ساله پس از انقلاب فداکاری های بسیار زیادی برای کشور کردند و باید سرتعظیم در برابر فداکاری های آنان فرود آورد.

وی همچنین اظهارداشت: کشور امروز در جهت آنچه که ترسیم شده و لازم است ملت ایران روی پای خود بایستد به شدت از سوی دولت و حاکمیت در حال پیگیری است.

وزیر نفت گفت: وضعیت کشور امروز در حوزه های مختلف به خصوص فرآورده های نفتی، پتروشیمی، ظرفیت سازی در صنایع پائین دست نفت و گاز، ساخت تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت، احداث واحدهای پالایشگاهی و بسیاری موارد دیگر به هیچ وجه با اوائل سال های پیروزی انقلاب قابل قیاس نیست.

وی در ادامه افزود: این دستاوردها مرهون جانفشانی شهیدان، جانبازان، ایثارگران و مجاهدت های شبانه روزی و خستگی ناپذیر ملت ایران است.

نامدار زنگنه اظهارداشت: این دستاوردهای بزرگ را ضمن حفظ وصیانت باید به معنای واقعی با تعامل سازنده بین المللی و بهره گیری از تجارب جهانی ارتقا بخشید.

وی ادامه داد: استقلال کشور هیچ منافاتی با برون گرایی ندارد و این مهم در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به خوبی تجلی یافته است.

وزیر نفت به رادیو اقتصاد یادآورشد: دو مولفه کلیدی این اقتصاد یعنی «درون زا» و «برون نگر» بودن است که همگان باید سیاست مزبور را به معنای واقعی در کشور دنبال کنند چون بسیار راهگشاست.

«حماسه خودباوری» ویژه برنامه ای به مناسبت ایام الله 22 بهمن است که امروز سه شنبه از ساعت 8 صبح به مدت 240 دقیقه به صورت زنده از رادیو اقتصاد پخش می شود علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • رانت خواران داخلی سعی بر التهاب اقتصاد دارند

  • اساس صندوق رای محور ثبات کشور است

  • 22 بهمن روز ملی مردم ایران

  • برنامه های دشمن با شکست مواجه شده است

  • حضور مردم در صحنه دشمن را مایوس می کند

  • سردار سلیمانی هستی خود را تقدیم انقلاب کرد

  • سردار سلیمانی نماد وحدت و خدمت بود

  • بیان اتحاد و انسجام ملت ایران در "حماسه خودباوری"