صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"جمعه، شنبه و یكشنبه" از ساعت 10:00 و 19:00 به مدت 120 و 60 دقیقه

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: به لحاظ امنیتی و نظامی آمریکا چاره ای جز خروج از منطقه ندارد.

«مسعود جزایری» در گفتگو با رادیو اقتصاد ضمن اشاره به اینکه خروج آمریکا از منطقه از پیامدهای ترور سردار سلیمانی و همرزمانش است، افزود: مجموعه هیئت حاکمه شیطانی ایالات متحده آمریکا با خطای راهبردی خود زمینه های خروج آمریکا از منطقه را سریعتر فراهم کرد.

وی اظهارداشت: تحولات و رخدادهایی که بعد از شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همرزمانشان در ایران و سایر کشورها به ویژه در کشورهای غرب آسیا به وقوع پیوسته از الطاف خفیه الهی است.

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه آمریکا با پشتوانه مادی جنگ علیه انقلاب اسلامی و منطقه را شروع کرده است، ادامه داد: از سوی دیگر با توجه به حوادثی که در ایران و عراق رخ داده آمریکا تصور می کرد می تواند به ایران و منطقه ضربه وارد کند اما خون سردار سلیمانی وهمرزمانش به جوششش درآمده به طوری که خروش بی نظیر مردمی را همه دنیا نظاره کردند.

وی با بیان اینکه خواسته مردم و مسئولان مبنی بر انتقام تحقق یافت، افزود: ایران مبتنی بر توانمندی های خود عملیات اولیه خود برای انتقام گیری را با موفقیت انجام داده است.

جزایری با ذکر این مطلب که بدیهی است ایران در برابر هجمه آمریکا سکوت نمی کند از پاسخ قاطع به هجمه دشمن سخن گفت و اظهارداشت: دسترسی ایران به نقاط ضعف و آسیب پذیر آمریکا فراوان است بنابراین نحوه مقابله ایران می تواند نقطه ای، منطقه ای و محدود نباشد بلکه می تواند محیط گسترده ای را در بر بگیرد.

وی ادامه داد: مردم ایران در تشییع سردار سلیمانی به مسئله ای مبنی بر اینکه آمریکا می تواند آغاز کننده جنگ باشد اما نمی تواند آن را پایان دهد، اشاره کردند که این مهم هم اکنون تحقق یافته است.

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ضمن اشاره به اینکه آمریکا جامعه ایران، انقلاب اسلامی و مقاومت منطقه را نمی شناسد، گفت: ترامپ یکی از بزرگترین خطاهای راهبردی خود را انجام داده است.

وی با تاکید بر اینکه تصمیم پارلمان عراق برای پایان دادن به حضور آمریکاییها بسیار دور به نظر می رسید، افزود: مردم و دولت عراق به این نتیجه رسیده اند که حضور آمریکا جز شرارت حاصلی برای آنها نخواهد داشت.

جزایری در پایان به رادیو اقتصاد یادآور شد: مصوبه پارلمان عراق برای خروج آمریکاییها از این کشور دستاورد بزرگ حماقت ترامپ بوده است.

«روی خط ایثار» ویژه برنامه ای از شبکه رادیویی اقتصاد به مناسبت شهادت سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» است که به تهیه کنندگی «سید وحید موسوی و الهام مصطفوی» با هدف رصد اخبار فضای سیاسی و امنیتی کشور، مرور بیانات مقامات بلند پایه کشور، انعکاس اخبار مراسم ها، راهپیمایی ها و وقایع مرتبط با اتفاق پیش آمده بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می گیرد و علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • جشن خروج آمریکایی ها از منطقه نزدیک است

  • قطع صادرات نفت عراق در بازار موثر است

  • آمریکا با حمله موشکی ایران کیش و مات شد

  • حضور ایران در عراق و سوریه مشروع است

  • سردار سلیمانی مظهر ملت ایران است

  • تاکید همیشگی حاج قاسم بر وحدت ملی

  • تروریسم تبعات منفی زیادی برای جامع دارد

  • سادگی در زندگی حاج قاسم موج می زد

  • ترامپ برای گره کشایی از وضعیت استیضاح خود دست به ترور زد

  • گام پنجم در "روی خط ایثار"