صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

کارشناس مسئول تعمیرات تجهیزات الکتریکی واحد تعمیرگاه مرکزی مجموعه فولاد مبارکه گفت: دانش فنی تعمیر تجهیزات الکتریکی خاص شرکت مانند کلیدهای قدرت، دستگاه های جوش و اهرم‌های جرثقیل با تلاش و همت کارکنان این حوزه نهاینه سازی شده است.

ناصر کارگر در برنامه «فولاد ایرانی» گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: بخش تعمیرات تجهیزات الکتریکی از زیرمجموعه‌های کارگاه برق تعمیرگاه مرکزی مجموعه فولاد مبارکه است.

وی همچنین اظهارداشت: فعالیت های این قسمت درزمینه تعمیرات کلیدهای قدرت، تعمیرات تجهیزات الکتریکی مانند ترانس جوش، دیزل جوش، موتور جوش، اهرم های فرمان جرثقیل و غیره است.

کارشناس مسئول تعمیرات تجهیزات الکتریکی واحد تعمیرگاه مرکزی مجموعه فولاد مبارکه در خصوص فرآیند کسب این موفقیت نیز گفت: با توجه به مرکزیت بخش تعمیرات تجهیزات الکتریکی درزمینه تعمیرات کلیدهای قدرت از گذشته تاکید واحد مزبور در کنار انجام تعمیرات روزمره مورد نیاز نواحی، بهبود سرویس‌دهی به نواحی با تکمیل مدارک فنی و پیگیری تامین زیرمجموعه‌ها و همچنین افزایش دانش فنی کارکنان این بخش بوده است.

وی افزود: یکی از فعالیت های این حوزه تهیه مدارک فنی و اطلاعات موردنیاز و تهیه فرم RIC124 با همکاری واحد قطعات یدکی برای ایجاد کد قطعه یدکی به تعداد 600 عدد برای کلیدهای گازی 4HD، 6145SB، AFPI3 و FP، کلیدهای وکیوم 4VD و 4AH3 و کلیدهای MAGII، کلیدهای هوایی ABB و Siemens و MAGRINI بوده که با این کار ضمن تامین قطعات یدکی کلیدها، امکان سرویس‌دهی به ناحیه در کوتاهترین زمان فراهم شده است.

کارگر تصریح کرد: مشابه فعالیت مزبور در مورد لیورهای جرثقیل FPohn-Burkhart و دستگاه های تراش سبک، سنگین و فرزهای نصب در تعمیرگاه مرکزی نیز انجام گرفته که آماده به کاری این تجهیزات را افزایش داده است.

وی گفت: با توجه به تعداد بالای نصب کلیدهای مزبور در سطح نواحی مجتمع و هزینه زیاد جایگزینی یک کلید نو در ناحیه فراهم آوردن امکان تعمیر کلیدها از طریق پیش‌بینی زیرمجموعه و پیگیری شارژ قطعات کیفی در سیستم صرفه جویی اقتصادی بالایی به همراه داشته است.

کارشناس مسئول تعمیرات تجهیزات الکتریکی واحد تعمیرگاه مرکزی مجموعه فولاد مبارکه افزود: از دیگر فعالیت های شاخص این قسمت پیگیری بومی سازی قطعاتی از زیرمجموعه کلیدها و اهرم ها بوده که به هر دلیل امکان تامین از سازنده اصلی وجود نداشته است.

وی ادامه داد: در این راستا با همکاری واحد بومی سازی نزدیک به 250 قطعه از زیرمجموعه کلیدها و اهرم های فرمان پس از تهیه نقشه و ارسال نمونه به تولیدکنندگان مجرب نمونه های تولید شده روی تجهیز موجود در بخش امتحان و پس از تائید کیفیت قطعه مورد ساخته مجوز تولید انبوه و شارژ قطعات در سیستم داده شد.

کارگر گفت: با توجه به تعداد بالای نصب کلیدها و لیورها در سطح نواحی شرکت و هزینه بالای جایگزینی خوشبختانه بومی سازی تجهیزات صرفه جویی اقتصادی قابل توجهی به همراه داشته است.

وی در ادامه افزود: در جهت افزایش دانش فنی کارکنان بخش نیز 15 دستورالعمل فنی با ترجمه متون اصلی تجهیزات تهیه شده که در این دستورالعمل‌ها روش‌های مونتاژ، دمونتاژ و همچنین تست تجهیزات به صورت مفصل بیان شده ضمن اینکه در این زمینه تعمیر کلیدهای SB6145 برای نخستین بار بدون کمک مشاوران خارجی و با استفاده از مدارک و دستورالعمل های تهیه شده و تجربه کاری موجود در بخش مورد نظرانجام گرفته است.

برنامه «فولاد ایرانی» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که روزهای چهارشنبه هر هفته ساعت 16 به مدت 30 دقیقه به تهیه کنندگی «فرزانه صادقیان» بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • طراحی و تولید ورق گالوانیزه در فولاد مبارکه

  • سهم 8.5 درصدی فولاد هرمزگان از تولید فولادکشور

  • بررسی عملکرد مجموعه های صنعتی فولاد در 6ماهه نخست سال

  • چابک سازی ماشین ریخته گری

  • مکانیزه شدن سیستم پایش وضعیت تجهیزات اساسی فولاد مبارکه

  • ردیابی بارزترین ویژگی مدل جامع ارزیابی فولادها

  • رونمایی از مدل جامع ارزیابی فولادها

  • تولید 650 هزار تن آهن در فولاد سفید دشت

  • روند توسعه فولاد مبارکه در مناطق مختلف کشور

  • قیمت گذاری در بورس انجام نمی شود