صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

معاون خرید فولاد مبارکه گفت: شرکت های فولادی و صنعت فولاد موتور محرکه توسعه اقتصادی در هر کشوری هستند.

مهدی تولائیان در برنامه «فولاد ایرانی» رادیو اقتصاد افزود: شرکت های فولادی در دنیا به عنوان شرکت های مادر محسوب می شوند.

وی همچنین اظهارداشت: این شرکت ها ترکیبی از چند شرکت بزرگ تولیدی هستند که طی فرآیندی سنگ را از معادن استخراج و تبدیل به محصول نهایی (ورق یا مقاطع فولادی) می کنند.

معاون خرید فولاد مبارکه گفت: طیف بسیار وسیعی از شرکت های داخلی در مسیر فرآیند تولید یعنی از سنگ تا محصول نهایی مجتمع های فولادی را پشتیبانی تا بتوانند به حیات اقتصادی خود ادامه دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه فولاد مبارکه از شرکت‌های پیشرودر ایران است، افزود: این مجتمع نقش محوری در توسعه صنعتی، اقتصادی، اجتماعی و ارتقای سطح فناوری صنعت فولاد در کشور دارد.

تولائیان ضمن اشاره به اینکه تولید شرکت فولاد مبارکه اصفهان در تراز جهانی است، اظهارداشت: محصولات این مجموع در صنایع خودروسازی، قطعه‌سازی، صنایع فلزی سبک، صنایع فلزی سنگین، لوله‌های انتقال سیالات، صنایع بسته‌بندی، صنایع لوازم خانگی، الکتریکی، صنایع لوله و پروفیل و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

وی همچنین با بیان اینکه نقش مجتمع بزرگ فولاد مبارکه اصفهان در حمایت از کالای ایرانی همواره پر رنگ بوده است، گفت: این شرکت در حال حاضر 92 درصد از کالای مورد نیاز خود را از داخل کشور تامین می کند.

این مقام مسئول ضمن اشاره به اینکه رویکرد فولاد مبارکه مبتنی بر سیاست اقتصاد مقاومتی و در راستای حمایت از تولید ملی است، افزود: شرکت مزبور امروز با جدیتی بیشتر از هر زمان دیگر این آمادگی را دارد تا با مشارکت شرکت های داخلی و دانش بنیان برای تمامی محصولاتی که تولید داخلی ندارند با بهره گیری از دانش روز دنیا شرایطی فراهم آورد تا محصول موردنظر در داخل کشور تولید شود.

وی تصریح کرد: محصولات بومی سازی شده در داخل اگر از کیفیت و استانداردهای لازم برخوردار باشند فولاد مبارکه متعهد می شود این تولیدات را با قراردادهای بلند مدت خریداری و در خطوط تولید خود استفاده کند.

تولائیان در ادامه یادآورشد: رسالت اصلی و ملی فولاد مبارکه تولید فولاد است اما این شرکت بنابر مسئولیت های اجتماعی خود همواره تلاش دارد به منظور حمایت از تولیدکنندگان با سرمایه گذاری و مشارکت مالی در پیشبرد پروژه های تحقیقاتی و ساخت تجهیزات ایفای نقش کند.

برنامه «فولاد ایرانی» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که روزهای چهارشنبه هر هفته ساعت 16 به مدت 25 دقیقه به تهیه کنندگی «فرزانه صادقیان» بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • دستاوردهای اخیر در حوزه صنعت فولاد

  • لزوم پیشگامی صنایع بزرگ در شرایط تحریم

  • استفاده از توان داخل کارکرد بزرگ فولاد مبارکه

  • فولاد مبارکه مولود انقلاب است

  • افتتاح فولاد سبا دستاورد اخیر مجموعه فولاد مبارکه

  • تولید 17 نوع محصول جدید در فولاد مبارکه

  • احداث نیروگاه مجتمع فولاد سبا

  • دستاورد اخیر مجموعه صنعتی فولاد مبارکه

  • راه‌اندازی بزرگترین جرثقیل دروازه‌ای

  • بررسی تاثیر کاهش مصرف نسوز در فولاد مبارکه بر قیمت تمام شده محصولات فولادی