صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"جمعه" از ساعت 07:00 به مدت 55 دقیقه

استادیار بخش تحقیقات ماشین ها و مکانیزاسیون کشاورزی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی کشور گفت: حمایت های بسیار خوبی به کشاورزان در راستای توسعه مکانیزاسیون هرساله از سوی وزارت جهاد کشاورزی صورت می گیرد.

عادل واحدی در برنامه «شاخه های طلایی» رادیو اقتصاد افزود: مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی هر سال خطوط اعتباری مناسبی برای توسعه مکانیزاسیون در بخش های مختلف زراعی، باغی، دامی و شیلاتی اختصاص می دهد.

وی همچنین اظهارداشت: این مرکز تجهیزات و ادوات مورد نیاز بخش های مختلف کشاورزی به ویژه توسعه مکانیزاسیون باغبانی را احصا و در سایت قرار داده است.

استادیار بخش تحقیقات ماشین ها و مکانیزاسیون کشاورزی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی کشور گفت: کشاورزان و باغداران می توانند با مراجع به سایت مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی از خدمات متنوع مرکز بهره مند شوند.

وی افزود: تسهیلات پرداختی برای تامین ماشین آلات کشاورزی جهت توسعه مکانیزاسیون کم بهره وگاهی بلاعوض است.

واحدی با بیان اینکه دستگاه ها و ادواتی مورد حمایت در سایت مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی درج شده است، اظهارداشت: هر کشاورز و باغداری با توجه به نوع محصول، سطح زیر کشت و توان مالی می تواند درخواست خرید تجهیزات و ادوات مورد نیاز خود را به اداره های جهاد کشاورزی ارائه تا جهت دریافت تسهیلات مورد نظر به بانک معرفی شوند.

وی همچنین گفت: اعطای تسهیلات ارزان قیمت یکی از بهترین راهکارهای حمایتی جهت توسعه مکانیزاسیون در بخش های مختلف کشاورزی کشور طی سالیان اخیر بوده است.

استادیار بخش تحقیقات ماشین ها و مکانیزاسیون کشاورزی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی کشور افزود: مکانیزاسیون امروزه به عنوان کلیدی ترین عنصر در دستیابی به اهداف توسعه کشاورزی از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی در ادامه یادآورشد: توسعه مکانیزاسیون علاوه بر افزایش کیفیت وکمیت در کار و بهره برداری محصولات در زمان و هزینه های مراحل مختلف کشت نیز صرفه جویی می شود.

برنامه «شاخه های طلایی» کاری از شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که جمعه ها ساعت 7 صبح به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «مهدی شیار» با هدف بررسی آخرین دستاوردهای مراکز تحقیقاتی علمی کشور در حوزه باغبانی و معرفی توانمندی های این حوزه، چالش ها، معضلات و راهکارهای درست علمی در خصوص ارائه نظریه های جدید باغبانی و استفاده مناسب از آب در این حرفه و معرفی چهره های برتر در حوزه باغبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • کنترل آفات درختان از دیدگاه کاهش مصرف سموم

  • ضرورت احداث باغ میوه در اراضی شیبدار

  • لزوم تبدیل باغ های سنتی گلابی به مدرن

  • اهمیت نهال سالم در اقتصاد کشاورزی

  • بهره اقتصادی بالا بزرگترین حسن باغداری مدرن

  • وضعیت گلخانه های تولید گل و گیاهان زینتی در کشور

  • درآمد 3 میلیاردی از صادرات تولیدات باغی

  • تولید باغی رقابت پذیردر گرو باغداری مدرن

  • وضعیت تولید گل وگیاهان زینتی در کشور

  • مازاد تولید میوه در ایران