پنجاه و هفتی ها شنبه از ساعت 17:00 به مدت 85 دقیقه

رادیو اقتصاد

پنجاه و هفتي ها

آل اسحاق در گفتگو با رادیو اقتصاد عنوان كرد: اقتصاد بغرنج ایران در عصر پهلوی

عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: متاسفانه اقتصاد كشور در دوران رژیم شاهنشاهی بسیار بغرنج و اسفناك بود.

1396/11/23
|
08:48
|

یحیی آل اسحاق در گفتگو با رادیو اقتصاد ضمن تبریك ایام الله دهه فجر افزود: جمعیت ایران در دوران قبل از انقلاب 30 میلیون نفر بود كه 70 درصد این جمعیت در مناطق روستایی ساكن بودند.

وی همچنین اظهارداشت: قبل از پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی روستاها محروم ترین مناطق كشور بوده به نحوی كه در هیچ یك از نقاط روستایی امكانات رفاهی, بهداشتی و معیشتی وجود نداشت.

این عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: كشور از حیث اقتصادی در دوران پهلوی جزء كشورهای عقب مانده دنیا محسوب می شد.

وی در ادامه افزود: وضعیت درآمدی مردم بسیار اسفناك و فاصله طبقاتی در مملكت بی داد می كرد.

آل اسحاق اظهارداشت: اوضاع ایران در دوران رژیم شاهنشاهی از حیث اقتصادی، بهداشتی، فرهنگی، اجتماعی و غیره بسیار بغرنج و اسف بار بوده است.

وی گفت: ایران در عصر پهلوی یك كشور مطیع و حلقه به گوش ایالات متحده آمریكا وعمده تولیدات صنعتی در این دوران وابسته به خارج بود.

این عضو اتاق بازرگانی ایران در مصاحبه با رادیو اقتصاد ضمن اشاره به این جمله كه وضعیت معیشت و رفاه مردم در عصر پهلوی به شدت وخیم بوده است، یادآورشد: مردم برای تامین حداقل نیازهای خود در رنج و عذاب بودند.

ویژه برنامه «پنجاه و هفتی ها» كاری از شبكه تخصصی رادیو اقتصاد است كه در روز شنبه 21 بهمن ماه ساعت 17 به مدت 85 دقیقه با هدف بررسی تحولات ایران در دوران انقلاب اسلامی به تهیه كنندگی مهدی شیار بر روی موج اف‌ام ردیف 98 پخش و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می توانند به سایت این رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
پنجاه و هفتی ها