روی خط انرژی سه شنبه از ساعت 19:00 به مدت 55 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط انرژي

اسلامی در گفتگو با رادیو اقتصاد عنوان كرد: تخصیص سلیقه ای خوراك واحدهای تولیدی

رئیس اتحادیه صادركنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی ایران گفت: خوراك واحدهای تولیدی به صورت سلیقه ای تخصیص داده می شود و از هیچ مقرراتی تبعیت نمی كند.

1396/10/27
|
13:51
|

عباسعلی اسلامی در برنامه «روی خط انرژی» رادیو اقتصاد افزود: آمار و اطلاعات از بازارهای جهانی از سوی وزارتخانه های امور خارجه و صنعت، معدن و تجارت در اختیار صادركنندگان قرار نمی گیرد تا آنها نسبت به برنامه ریزی های صادراتی خود اقدام كنند.

وی با تاكید بر اینكه مسائل بانكی از عوامل اثر گذار بر كاهش صادرات فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی از سوی صادركنندگان است، اظهارداشت: طی 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته میزان صادرات كاهش چندانی نداشته است.

رئیس اتحادیه صادركنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی ایران با اشاره به اینكه در بخش هایی مانند پتروشیمی میزان صادرات افزایش یافته است، ادامه داد: در بخش های دیگری مانند حوزه قیر میزان صادرات با كاهش روبرو بوده است.

وی با بیان اینكه زمانی مرغوبترین قیر از آن تولید داخلی بوده است، گفت: مهمترین عامل كاهش صادرات قیر واردات بی رویه ماده اولیه این محصول از عراق بوده كه به بازار ایران لطمه زده است.
اسلامی در ادامه افزود: عامل دیگر كاهش صادرات قیر ایجاد مشكلات عدیده برای بخش خصوصی در تامین خوراك این محصول بوده است.


وی اظهارداشت: ایجاد نهاد تنظیم مقررات یا رگولاتوری می تواند نقش ارزنده ای را در تامین خوراك و تقسیم آن میان واحدهای تولیدی ایفا كند.

رئیس اتحادیه صادركنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی ایران با بیان اینكه با تحقق نظام رگولاتوری بر میزان صادرات افزوده می شود اعضای اتحادیه مورد نظر را 320 عضو عنوان كرد.

برنامه «روی خط انرژی» كاری از گروه كشاورزی شبكه رادیویی اقتصاد است كه از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه كنندگی «نازنین كتابچی» با هدف تحلیل و بررسی مهم‌ترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه كردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
روی خط انرژی