صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"روزهای فرد" از ساعت 15:00 به مدت 60 دقیقه

یک مشاور صنعتی در حوزه تامین مالی صنایع کوچک و متوسط گفت: نوسانات شدید در حوزه قانونگذاری پایداری اقتصادی را در کشور با تردید مواجه می سازد.

فردوس باقری در برنامه «خانه تا کارخانه» رادیو اقتصاد افزود: تغییرات مکرر قانون حتی سرمایه گذاران خارجی را نسبت به حضور در بازار ایران دچار تردید می کند.

وی در ادامه اظهارداشت: وظیفه کار آفرین به عنوان یک انسان خدمت گذار ایجاد اشتغال و توسعه کسب و کار است بنابراین دغدغه تامین مالی به هیچ وجه به عنوان آورده خود کار آفرین نمی تواند مطرح باشد.

این مشاور صنعتی در حوزه تامین مالی صنایع کوچک و متوسط گفت: غالب مصوبات طرح¬های توسعه در کشور همین موضوع را نشان می دهد چرا که کارآفرین به ذات دارای سرمایه های بزرگ و قابل توجه نیست.

وی افزود: مسئله تامین مالی شرکت های دانش بنیان به خصوص واحدهای که با دارایی دانشی ناملموس کار می کنند خیلی مسئله پیچیده و در عین حال بسیار ساده است.

باقری یادآورشد: اگر تامین کنندگان مالی شناخت درستی از ماهیت کسب و کارهای شرکت های دانش بنیان نداشته باشند بجای کمک باعث بی انگیزگی آنان می شوند.

یک دانش آموخته رشته مکانیک و فعال در حوزه تولید دستگاه های عیب یاب و قطعات جانبی خودرو نیز در این برنامه گفت: شرکت مزبور هم اکنون در تامین تجهیزات و قطعات مورد نیاز از خارج با مشکلات عدیده ای از قبیل گمرک، خرید کالا، انتقال ارز، تامین مالی و غیره مواجه است.

نادر نیکوروان ضمن اشاره به اینکه شرکت به لحاظ فروش در بازار داخلی از وضعیت مناسب برخوردار بوده ولی در بحث صادرات با موانع و چالش های زیادی مواجه است، افزود: متاسفانه از طرف دولت تاکنون هیچ گونه حمایتی به شرکت مزبور نشده است.

وی ادامه داد: شرکت مدنظر در داخل یک شهرک صنعتی در منطقه آزاد مستقر و دارای 38 نفر پرسنل بوده که 22 نفر بصورت مستقیم و 18 نفر بطور غیر مستقیم با این مجموعه همکاری دارند.

برنامه «خانه تا کارخانه» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که روزهای فرد هر هفته ساعت 15 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «لیلا امیدیگانه» با هدف عارضه یابی و شناسایی مشکلات و همینطور ارائه راهکارهای عملیاتی برای رفع موانع و اشکالات صنایع مختلف اعم ازمتوسط و بزرگ، شناسایی گلوگاه‌های صنعتی کشور و کمک به بهبود وضع موجود صنایع از طریق برقراری ارتباط سه جانبه صنعت، دانشگاه و رسانه بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد بنابراین علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • مزایای نوسازی صنایع کوچک و متوسط

  • شرایط اعطای تسهیلات برای نوسازی صنایع کشور

  • تسهیلات نوسازی جهت صنایع کوچک

  • راهکارهایی جهت فرآیند نوسازی تجهیزات کارگاه های صنعتی

  • آشنایی با طرح های حمایتی از صنایع کوچک

  • کاهش بهای تمام شده تولید ضرورت دارد

  • ظرفیت صنایع کوچک در استان گیلان

  • شناخت ظرفیت صنایع کوچک استان سمنان

  • شمش روی عمده ترین محصول صادراتی زنجان

  • تاثیر فضای تجارت الکترونیک در توسعه صنایع کوچک و متوسط