صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"روزهای فرد" از ساعت 15:00 به مدت 60 دقیقه

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان گفت: بخش عمده ای از صنایع این استان را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می دهد.

حجت الله خلیل زاده در برنامه «خانه تا کارخانه» رادیو اقتصاد افزود: این نوع صنایع با کارآفرینی، نوآوری و ایجاد فرصت های شغلی جدید بر رشد اقتصادی هر منطقه بسیار اثرگذار هستند.

وی در ادامه اظهارداشت: شرکت شهرک ها در دو حوزه اول زیرساختی و دوم نرم افزاری به صنایع مستقر در شهرک های و نواحی صنعتی استان خدمات ارائه می دهد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان گفت: شرکت مزبور با ارائه خدمات زیرساختی امکانات لازم را در شهرک ها مهیا تا سرمایه گذاران با یک شرایط خوب در شهرک ها مستقر و کمترین دغدغه در حوزه تولید و تامین زیرساخت های صنعتی مثل آب، برق، گاز، تلفن و مواردی از این دست را داشته باشند.

وی ضمن اشاره به حمایت های نرم افزاری به صنعتگران مستقر در شهرک ها افزود: سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران سالانه در یک سیاست مشترک بحث مربوط به آموزش واحدهای تولیدی را به تمامی استان های کشور در یک شاخص مورد تعیین اعلام می کند.

خلیل زاده تصریح کرد: جدا از این شرکت شهرک های صنعتی استان در زمینه مباحث پژوهشی نیز فعالیت گسترده ای دارد.

وی همچنین گفت: نیازها و مشکلات استان هرساله به عنوان یک برنامه پژوهشی در دستور کار این شرکت قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان افزود: فعالیت های پژوهشی ضمن شناسایی و معرفی هرچه بهتر ظرفیت های تولیدی و صنعتی استان در بحث توسعه سرمایه گذاری نیز بسیار نقش آفرین است.

وی در ادامه از برگزاری دو هزار و 500 نفر ساعت آموزش برای واحدهای تولیدی در استان خبرداد و اظهارداشت: این آموزش ها در حوزه های کار آفرینی و خلاقیت، پرورش مدیر و مشاوران صنعتی، موارد مرتبط با تولید، شناسایی بازار و... بوده است.

خلیل زاده به رادیو اقتصاد یادآورشد: جدا از این شرکت شهرک های صنعتی برنامه های مختلفی برای مطالعات در حوزه شناخت بازار در درون کشور برای واحدهای تولیدی و همچنین بررسی و مطالعات بازارهای خارجی این واحدهارا در دستور کار دارد.

برنامه «خانه تا کارخانه» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که روزهای فرد هر هفته ساعت 15 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «لیلا امیدیگانه» با هدف عارضه یابی و شناسایی مشکلات، موانع و اشکالات صنایع مختلف اعم ازمتوسط و بزرگ و ارائه راهکارهای عملیاتی رفع آنها، شناسایی گلوگاه‌های صنعتی کشور و کمک به بهبود وضع موجود صنایع از طریق برقراری ارتباط سه جانبه صنعت، دانشگاه و رسانه بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد بنابراین علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • نقش دولت در افزایش کارایی صنایع کوچک

  • زیرساخت های مورد نیاز جهت افزایش کارآیی صنایع کوچک

  • تاثیر ورود سرمایه گذاران خارجی در منطقه آزاد ماکو

  • جایگاه صنعت فرش ماشینی در صنایع کوچک

  • پیگیری پیامک های شنوندگان در "خانه تا کارخانه"

  • بیان مشکلات تولید از زبان تولیدکنندگان

  • شرایط سخت تسهیلات بانکی در حوزه صنعت

  • پیگیری پیامک وضعیت شهرک صنعتی در آبادان‌

  • پیگیری چگونگی پرداخت از صندوق ضمانت سرمایه گذاری به تولیدکنندگان در صنایع کوچک

  • پیگیری پیامک شنوندگان در "خانه تا کارخانه"