صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"روزهای فرد" از ساعت 15:00 به مدت 55 دقیقه

دبیر و عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن استان تهران گفت: بزرگترین عامل موفقیت و پیشرفت هر سازمان و بنگاه اقتصادی نیروی انسانی و مدیریت کارآمد است.

علیرضا میربلوک در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: برای رونق بخشی به هرنوع کسب و کاری ضمن تامین مالی مناسب باید به سایر منابع از قبیل مدیریت کارآمد، آموزش، نوآوری، خلاقیت، نواندیشی و غیره توجه ویژه کرد.

وی همچنین اظهارداشت: نیروی انسانی در بین تمامی این مولفه ها از جایگاه و ارزش فوق العاده ای برخوردار است.

دبیر و عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن تهران گفت: منابع انسانی با ارزش ترین منبع سازمانی در فرآیند خلق ثروت هستند که مهمترین اهداف بنگاه اقتصادی در جهت حداکثر کردن ارزش بنگاه، ثروت مالکان، تامین خواسته ها و انتظارات ذینفعان است.

وی افزود: منابع انسانی مهمترین عامل در جهت دستیابی به اهداف هر بنگاه اقتصادی به شمار می رود زیرا سایر منابع وارده به سازمان به خودی خود توان تحقق اهداف سازمانی را ندارند.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی نیز در برنامه «خانه تا کارخانه» رادیو اقتصاد گفت: تمامی واحدهای صنعتی استان به نوعی از تسهیلات بانکی استفاده کرده اند.

مرتضی عابدینی افزود: خراسان جنوبی یک استان ثروتمند با درآمد بالایی نیست در نتیجه سرمایه گذاران برای اینکه بتوانند بخشی از نقدینگی اعم از سرمایه ثابت و گردش خود را تامین کنندچاره ای جزء دریافت تسهیلات از سیستم بانکی ندارند.

وی همچنین اظهارداشت: صد درصد واحدهای مستقر در شهرک صنعتی بیرجند به نوعی از وام های بانکی بهره مند شده اند.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی گفت: امسال برنامه های متنوعی جهت ارتقای تولیدات صنعتی در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرارگرفته است.

وی افزود: ارائه بسته های حمایتی، تسهیلاتی و غیر تسهیلاتی جهت ارتقای واحدهای که زیر ظرفیت اسمی مشغول به کار هستندو همینطور بهسازی و نوسازی خطوط تولید به جهت افزایش ضریب بهره وری و تولیدمحصولات با کیفیت از جمله این محورهاست.

عابدینی در ادامه اظهارداشت: تولیدات برخی از واحدهای صنعتی امروز از رده خارج و به تعبیری دیگر بازار ندارد از اینرو ضرورت ایجاب می کند این واحدها به خطوط جدید مجهز و محصولات مبتنی بر نیاز بازار تولید و عرضه کنند.

وی اضافه کرد: جدا از این تعداد زیادی طرح صنعتی نیمه تمام در سطح استان وجود دارد که باید زمینه تسریع و تکمیل این واحدها فراهم تا هرچه سریعتر به چرخه تولید وارد شوند.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی یادآورشد: تمامی این موارد در دستورکار شرکت شهرک های صنعتی استان قرار داردو خوشبختانه تلاش های گسترده ای جهت رفع مشکلات و دستیابی به اهداف مدنظر در سطح منطقه آغاز شده است.

برنامه «خانه تا کارخانه» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که روزهای فرد هر هفته ساعت 15 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «لیلا امیدیگانه» با هدف عارضه یابی و شناسایی مشکلات، موانع و اشکالات صنایع مختلف اعم ازمتوسط و بزرگ و ارائه راهکارهای عملیاتی رفع آن‌ها، شناسایی گلوگاه‌های صنعتی کشور و کمک به بهبود وضع موجود صنایع از طریق برقراری ارتباط سه جانبه صنعت، دانشگاه و رسانه بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد بنابراین علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • تحولات صنایع کوچک در کشور

  • بررسی خوشه صنعتی چای

  • وضعیت خوشه صنعتی زیتون در کشور

  • رده بندی شهرک های صنعتی

  • نبود مراودات بانکی مانع بزرگ تولید

  • بررسی وضعیت خوشه صنعتی شیلات و آبزیان

  • گیاهان دارویی متولی واحدی ندارد

  • آشنایی با خوشه های صنعتی جنوب کشور

  • عوامل موثر بر بازاریابی در زمینه صنایع کوچک

  • شهرک های فناوری چیست ؟