اقتصاد به وقت بهار "شنبه تا جمعه" از ساعت 17:05 به مدت 175 دقیقه

رادیو اقتصاد

اقتصاد به وقت بهار

خاوازی در گفتگو با رادیو اقتصاد: بخش كشاورزی ایران ظرفیت بی بدیلی دارد

وزیر جهاد كشاورزی گفت: بخش كشاورزی ایران ظرفیت های بی بدیلی دارد كه می توان تمامی این ظرفیت ها را احیا كرد.

1399/01/21
|
12:31
|

« كاظم خاوازی » در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: بدون شك احیای این ظرفیت ها با برنامه ریزی و سیاست گذاری مناسب هم جهش تولید و هم اشتغال را به دنبال خواهد داشت.

وی اظهارداشت: برای مثال در بخش زراعت كشور متوسط عملكرد با كشاورزان پیشرو 3تا 4برابر، در بخش باغبانی 8 تا 9 برابر ، بخش شیلات 2.5 برابر و ... است.

وزیر جهاد كشاورزی گفت: این نشان می دهد كه كشور ایران در بخش كشاورزی چقدر ظرفیت دارد.

وی افزود: برای استفاده بهینه از ظرفیت های بخش كشاورزی باید رفتار كشاورزان و بهره برداران را به رفتار كشاورزان پیشرو نزدیك كرد.

خاوازی تصریح كرد: یكی از اتفاق های بسیار مهمی كه در این زمینه می تواند رخ دهد بحث فناوری و دانش است و می تواند به سرعت جهش تولید را در بخش به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد: متوسط عملكرد تولید زعفران در كشور چهار كیلوگرم است این در حالی كه كشاورزانی در همین مملكت 35 تا 40 كیلوگرم زعفران برداشت می كنند فقط كافی كه دانشی كه این كشاورزان در اختیار دارند بتوان با سرعت به زعفران كاران دیگر انتقال داد.

وزیر جهاد كشاورزی یادآورشد: این وضعیت در بسیاری از عرصه های تولیدی كشور وجود دارد.

«اقتصاد به وقت بهار» ویژه برنامه نوروزی رادیو اقتصاد است كه هر روز از ساعت 17 به مدت 180 دقیقه روی آنتن می رود علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می توانند به سایت رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
اقتصاد به وقت بهار