اقتصاد به وقت بهار "شنبه تا جمعه" از ساعت 17:05 به مدت 175 دقیقه

رادیو اقتصاد

اقتصاد به وقت بهار

محمدعلی دهقان دهنوی: تحقق شعار سال در گرو تلاش جهادی

معاون وزیر اقتصاد و دارایی گفت: برای تحقق شعار سال با توجه به شرایط اقتصادی كه متاثر از شیوع ویروس كرونا در كشور اتفاق افتاده و بخش قابل توجهی از فعالیت های اقتصادی تحت شعاع قرار گرفته برنامه ریزی و اهتمام جدی بسیار بالایی را می طلبد.

1399/01/20
|
08:08
|

«محمدعلی دهقان دهنوی» در گفتگو با رادیو اقتصاد ضمن اشاره به نامگذاری سال 99 به نام سال «جهش تولید» افزود: وزارت اقتصاد بر اساس قانون مسئول تنظیم سیاست های اقتصادی كشور است.

وی همچنین اظهارداشت: پس از اعلام شعار سال از سوی مقام معظم رهبری در طلیعه سال نو این وزارتخانه مجموعه سیاست های اقتصادی را جمع آوری، تنظیم و به هیئت دولت تقدیم كرده است.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی گفت: این مجموعه سیاست ها باید در هیئت دولت مطرح و در عین حال با سایر دستگاه ها هماهنگی های لازم صورت گیرد.

وی افزود: ناگفته نماند دستگاه های دیگر مثل سازمان برنامه و بودجه، وزارت صنعت، معدن و تجارت و غیره نیز در حال تدوین برنامه هایی در راستای تحقق شعار سال هستند.

دهقان دهنوی اظهار امیدواری كرد این تجمیع و همگرایی هرچه سریعتر اتفاق بیفتد تا یك مجموعه سیاست واحد و هماهنگی در سال 99 برای كل كشور در راستای تحقق شعار سال ابلاغ و اجرایی شود.

وی به رادیو اقتصاد گفت: اتكا بودجه كشور به نفت باید به شدت كاهش پیدا كند كه در شرایط موجود چاره ای جزء این وجود ندارد.

معاون وزیر اقتصاد افزود: همان مقدار درآمدی كه از محل فروش نفت عاید مملكت می شد با افت قیمت ها بسیار كاهش پیدا خواهد كرد.

وی ادامه داد: تحقق در آمدهای مالیاتی امری بسیار مهم در جهت تعادل بخشی به بودجه، جلوگیری از كسری بودجه و افزایش حجم پولی كه می تواند باعث تورم شود.

دهقان دهنوی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی كه در كشور حادث شده مستلزم اینكه تسهیلات و امكاناتی در حوزه مالیاتی برای صنوف، كسبه و تولیدكنندگان آسیب دیده از كرونا در نظر گرفته شود.
وی به رادیو اقتصاد افزود: وزارت اقتصاد و دارایی به شدت این موارد و مسائل را دنبال می كند.

معاون وزیر اقتصاد اظهارداشت: سال گذشته وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی موفق شدند 102 درصد یعنی دو درصد بالاتر از 100 برنامه ای كه در بودجه برای درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده بود را محقق كنند.

وی تصریح كرد: تمام سیاست گذاری و تلاش وزارت اقتصاد و سازمان مالیاتی بر این بوده كه تحقق درآمدهای مالیاتی بدون افزایش بار مالیاتی بر روی تولید اتفاق بیفتد.

دهقان دهنوی ادامه داد: تحقق درآمدهای مالیاتی طی سال گذشته با شناسایی فرارهای مالیاتی، تقویت سامانه های اطلاعاتی و همینطور از طریق اعطای مشوق ها و بخشودگی ها به بدهكاران مالیاتی حاصل شده است.

وی افزود: امسال هم این برنامه بدون هرگونه فشاری به حوزه تولید دنبال خواهد شد.

معاون وزیر اقتصاد یادآورشد: بطوركلی در سایه تقویت سیستم های اطلاعاتی و نظام تشخیص و شناسایی فرارهای مالیاتی می توان درآمدهای مالیاتی مورد پیش بینی در بودجه سال جاری را نیز همانند سال گذشته محقق كرد.

«اقتصاد به وقت بهار» ویژه برنامه نوروزی رادیو اقتصاد است كه هر روز از ساعت 17 به مدت 180 دقیقه روی آنتن می رود علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می توانند به سایت رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
اقتصاد به وقت بهار