اقتصاد به وقت بهار "شنبه تا جمعه" از ساعت 17:05 به مدت 175 دقیقه

رادیو اقتصاد

اقتصاد به وقت بهار

تندگویان در گفتگو با رادیو اقتصاد خبرداد: ایجاد 3 هزار NGO جوانان در كشور

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از ایجاد و فعالیت سه هزار «ان.جی. او» مختص جوانان در كشور خبر داد.

1399/01/18
|
09:43
|

«محمدمهدی تندگویان» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: این رقم در ابتدای دولت تدبیر و امید زیر 100 مورد بوده است.

وی اظهارداشت: جوانان عضو این تشكل ها از ابتدای اسفند ماه سال گذشته درگیر مبارزه با كرونا و خدمت رسانی به مردم هستند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به خدمات و كمك های گسترده تشكل ‌های جوانان در موضوع پیشگیری از گسترش ویروس كرنا گفت: تمامی این اقدامات به صوت هدفمند تر و با همان فرمت‌ ها یعنی در تولید و توزیع رایگان اقلام بهداشتی و برنامه های فرهنگی مثل آموزش های بهداشتی و برگزاری مسابقات مجازی در هفته جوان با توان بیشتری ادامه پیدا خواهد كرد.

وی افزود: خوشبختانه در مدت كمتر از یك ماه در 10 استان كشور 20 كارگاه تولیدی لوازم پیشگیری و مبارزه با كرونا مثل مواد ضد عفونی كننده، اقلام بهداشتی، لباس گان و ماسك ایجاد شده كه در هر یك از این كارگاه ها 40 تا 50 نفر مشغول كار شده اند.

تندگویان گفت: بطوركلی با این اقدام ضمن ایجاد اشتغال، انگیزه و گردش مالی خوب بخشی از نیازهای كشور در بحث پیشگیری و مقابله با كرونا نیز پوشش داده شده است.

وی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت، تعاون، كار و رفاه اجتماعی و دیگر نهادهای مرتبط با صدور مجوزها در شرایط سخت بحران كرونای بطور اجبار خیلی خوب با یكدیگر در بحث اعطای وام بانكی، صدور مجوزها و غیره هماهنگ بودند اگر با همین الگو در تمامی بخش ها تا پایان سال پای كاربیایند بخش عظیمی از معضل اشتغال و بیكاری كشور رفع و به یك معنا جهش واقعی در بخش تولید مملكت اتفاق خواهد افتاد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هرسال در هفته جوان هزاران برنامه در سراسر كشور در قالب جشن، مسابقه، همایش، نمایشگاه و نظایر این برگزار می شد.

وی افزود: سال گذشته در هفته جوان فقط 14 هزار برنامه در اقصی نقاط این مرز و بوم برگزار شد.

تندگویان به رادیو اقتصاد یادآورشد: امسال با شیوع ویروس كرونا بسیاری از برنامه های هفته جوان برگزار نخواهد شد.

«اقتصاد به وقت بهار» ویژه برنامه نوروزی رادیو اقتصاد است كه هر روز از ساعت 17 به مدت 180 دقیقه روی آنتن می رود علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می توانند به سایت رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
اقتصاد به وقت بهار