اقتصاد به وقت بهار "شنبه تا جمعه" از ساعت 17:05 به مدت 175 دقیقه

رادیو اقتصاد

اقتصاد به وقت بهار

رفیعی پور در گفتگو با رادیو اقتصاد: خوداتكایی در امنیت غذایی از ضروریات كشور است

رئیس سازمان دامپزشكی ضمن اشاره به اینكه وزارت جهاد كشاورزی مسئولیت امنیت غذایی جامعه را برعهده دارد، گفت: خودكفایی و خوداتكایی در بحث امنیت غذایی از ضروریات كشور است.

1399/01/16
|
09:27
|

«علیرضا رفیعی پور» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: علی رغم تمامی گرفتارها و مشكلات طی چهار دهه پس از انقلاب تلاش های خوبی در حوزه كشاورزی و تامین امنیت غذایی در كشور انجام شده است.

وی اظهارداشت: چهل سال پیش تمامی اقلام مصرفی از قبیل لبنیات، تخم مرغ، گوشت سفید و قرمز، عسل و آبزیان در كشور از محل واردات تامین می شد.

رئیس سازمان دامپزشكی كشور گفت: پس از چهل سال ایران فقط 10 درصد در زمینه گوشت قرمز به خارج وابستگی بوده و در بقیه اقلام مازاد تولید و به تبع صادرات دارد.

وی افزود: این یك اتفاق مباركی به رغم تمامی تحریم ها و شرایط سخت اقتصادی برای كشور است.

رفیعی پور ضمن اشاره به نامگذاری سال 99 از سوی مقام معظم به سال جهش تولید اظهارداشت: بطور قطع این نامگذاری بسیار حكیمانه و هوشمندانه است.

وی ادامه داد: دشمنان جمهوری اسلامی در شرایطی كه برای ضربه زدن به اقتصاد ایران از هیچ تحریم و فشاری دریغ نكرده اند رهبر انقلاب تحقق جهش تولید را شرط ایجاد اشتغال و ناكام كردن برنامه ‌های ضد امنیت اقتصادی مملكت اعلام می كنند.

رئیس سازمان دامپزشكی گفت: برای تحقق شعار سال یعنی جهش تولید در بخش كشاورزی نباید در زمینه نهاده های تولید وابسته بود كه متاسفانه كشور در حال حاضر وابسته است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران امروز در بسیاری از ریز مغذی های مورد مصرف در غذای دام و طیور، نیازمند بودن به مواد اولیه برای تولید دارو و واكسن در داخل و بسیاری موارد دیگر وابسته به خارج است.

رفیعی پور اظهارداشت: سیاست گذاری ها و برنامه ریزی ها در كشور باید به نحوی باشد كه درصد وابستگی به واردات این اقلام به شدت كاهش یابد.

وی تصریح كرد: با توجه به نامگذاری امسال تحت عنوان سال جهش تولید انتظار می‌رود در زمینه تامین اعتبارات، سرمایه گذاری اقتصادی، فناوری و تكنولوژی اقدامات مناسبی در مملكت صورت گیرد.

رئیس سازمان دامپزشكی كشور یادآورشد: افزایش ظرفیت تولید به طور حتم نیازمند اعتبار مبتنی بر فناوری جدید و تكنولوژی است كه باید گام های بلندی در این زمینه ها برداشته شود.

«اقتصاد به وقت بهار» ویژه برنامه نوروزی رادیو اقتصاد است كه هر روز از ساعت 17 به مدت 180 دقیقه روی آنتن می رود علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می توانند به سایت رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
اقتصاد به وقت بهار