اقتصاد به وقت بهار "شنبه تا جمعه" از ساعت 17:05 به مدت 175 دقیقه

رادیو اقتصاد

اقتصاد به وقت بهار

كردونی در گفتگو با رادیو اقتصاد عنوان كرد: حمایت اجتماعی برای كاهش اثرات اقتصادی كرونا

مشاور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی و رئیس موسسه عالی پژوهش های تامین اجتماعی گفت: تا كنون 46 كشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران سیاست های حمایت اجتماعی را در مواجه با ویروس كرونا بطور رسمی اعلام كرده اند.

1399/01/16
|
08:50
|

«روزبه كردونی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: كرونا دو چالش جدی را در جوامع مختلف ایجاد كرده كه یكی در حوزه «سلامت» و دیگری در حوزه «اقتصادی و اجتماعی» است.

وی همچنین اظهارداشت: مطابق گزارش اخیر سازمان بین المللی كار كرونا موجب بیكاری 25 میلیون نفر در جهان خواهد شد.

مشاور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی و رئیس موسسه عالی پژوهش های تامین اجتماعی گفت: جدا از این بانك جهانی اعلام كرده فقط در جنوب شرق آسیا و آسیاپاسفیك 11 میلیون نفر امكان خروج از فقر را نخواهند داشت.

وی ضمن اشاره به اینكه كرونا یك تهدید جهانی است، افزود: اكثر كشورهای دنیا بسته سیاست های حمایت اجتماعی را برای كاهش تاثیرات اقتصادی ناشی از ویروس كرونا اعلام كرده اند.

كردونی بیان داشت: تا كنون 46 كشور جهان از جمله جمهوری اسلامی سیاست های حمایت اجتماعی را در مواجه با ویروس كرونا بطور رسمی اعلام كرده اند كه طیفی از اقدامات از جمله بیمه بیكاری، امهال حق بیمه كارفرمایان، حمایت های مالی از اقشار آسیب پذیر، اعطای وام های كوتاه مدت و بسیاری موارد دیگر را شامل می شود.

وی ادامه داد: هر كشور بر اساس شرایط و وضعیت خود این سیاست ها را اعلام كرده است.

مشاور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی و رئیس موسسه عالی پژوهش های تامین اجتماعی گفت: علی رغم تمامی تحریم ها، فشارها و محدودیت های بین المللی و همینطور شر ایط سخت اقتصادی اركان مختلف نظام تدابیر مختلفی برای حمایت اجتماعی از اقشار كم درآمد داشته اند كه این حمایت ها طیف وسیعی را شامل می شود.

وی افزود: اعطای وام به كسب و كارها، تعویق انداختن وام های معوقه، امهال حق بیمه كارفرمایان به مدت سه ماه، در نظر گرفتن اعتبار بر ای اقشارضعیف فاقد درآمد ثابت و غیره از جمله این حمایت هاست.

«اقتصاد به وقت بهار» ویژه برنامه نوروزی رادیو اقتصاد است كه هر روز از ساعت 17 به مدت 180 دقیقه روی آنتن می رود علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می توانند به سایت رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
اقتصاد به وقت بهار