اقتصاد به وقت بهار "شنبه تا جمعه" از ساعت 17:05 به مدت 175 دقیقه

رادیو اقتصاد

اقتصاد به وقت بهار

سلیمی در گفتگو با رادیو اقتصاد عنوان كرد: پایش و غربالگری مهمترین اقدام پس ازشیوع كرونا

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: مهمترین اقدامی كه پس از شیوع ویروس كرونا در كشور اتفاق افتاد بحث پایش و غربالگری بود.

1399/01/16
|
08:17
|

«مرتضی سلیمی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: در حال حاضر بیش از 851 پست موقت در ورودی و خروجی شهرها، ایستگاه قطار و فرودگاه ها برای كنترل مسافران و شناسایی افراد مشكوك به كرونا در حال فعالیت هستند.

وی اظهارداشت: این طرح پایش و غربالگری با همكاری دانشگاه های علوم پزشكی، نیروی انتظامی، پلیس راهورو ضابطین قوه قضائیه در تمامی استان های كشور به خصوص با اولویت 13 استان پر خطر به مرحله اجرا درآمد.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر كشور گفت: بیش از 16 میلیون نفر در این طرح شركت كردندكه 14 هزار نفر به نظام سلامت ارجاع شدند.

وی افزود: روزانه پنج هزار و 200 نفر از جوانان بصورت داوطلب در این طرح با مجموعه امداد و نجات هلال احمر همكاری می كردند.

سلیمی بیان داشت: طرح پایش و غربالگری با توجه به اجرای طرح جدید از امروز متوقف خواهد شد.

وی ادامه داد: بخش دوم فعالیت های كه سازمان امداد و نجات شروع خواهد كرد كمك به قرنطینه ای كه برای بیماران كرونایی ایجاد می شود.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر كشور گفت: دو هزار و 600 تخت در سطح كشور فعال خواهد شد تا بتوان هرچه سریعتر به لطف خدا و همیاری مردم این ویروس را در جامعه كنترل كرد.

وی افزود: هر زمانی كه نیاز بوده جوانان این مرز و بوم در رسته ها، رشته ها و تخصص های مختلف به كمك جمعیت هلال احمر آمده اند.

سلیمی اظهارداشت: متاسفانه چند روز گذشته 20 استان كشور درگیر سیل و آبگرفتگی شد و افزون بر 21 هزار نفر از سیل زدگان از خدمات امدادی این جمعیت بهره مند شدند.

وی ادامه داد: علاوه بر اینكه 570 پایگاه امداد و نجات بین جاده ای در محورهای مواصلاتی كشور برای حوادث ترافیكی وجود دارد كه 90 درصد نیروهای مستقر در این پایگاه ها جوانان داوطلب هستند.

«اقتصاد به وقت بهار» ویژه برنامه نوروزی رادیو اقتصاد است كه هر روز از ساعت 17 به مدت 180 دقیقه روی آنتن می رود علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می توانند به سایت رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
اقتصاد به وقت بهار