اقتصاد به وقت بهار "شنبه تا جمعه" از ساعت 17:05 به مدت 175 دقیقه

رادیو اقتصاد

اقتصاد به وقت بهار

تابش در گفتگو با رادیو اقتصاد عنوان كرد: جهش تولید در گرو تحریك تقاضا

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت از مصرف كنندگان و تولیدكنندگان گفت: جهش تولید در گرو تحریك تقاضا در بازارهای مصرف داخلی و خارجی است.

1399/01/14
|
08:35
|

«عباس تابش» در گفتگو با رادیو اقتصاد ضمن تبریك سال نو افزود: سال جهش تولید در امتداد نامگذاری حكیمانه سال ها با موضوع اقتصاد و تولید از سوی مقام معظم رهبری است.

وی اظهارداشت: نقشه راه كشور سال گذشته از سوی مقام عظمای ولایت به نام رونق تولید تعیین شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت از مصرف كنندگان و تولیدكنندگان گفت: برای تحقق این شعار راهبردی به رغم تمامی مشكلات، تحریم ها و فشارهای بین المللی گام های خوبی به خصوص در حوزه صنعت، معدن و تجارت برداشته شده است.

وی افزود: جهش تولید مستلزم ایجاد بسترهای لازم برای تحریك تقاضا در بازارهای د اخلی و خارجی است.

تابش تصریح كرد: برای تحریك تقاضای بازار مصرف داخلی توجه به چند نكته از قبیل تاكید بر مدیریت واردات، جلوگیری از واردات كالاهای مشابه ساخت داخل، مبارزه با قاچاق كالا و غیره بسیار ضروری است.

وی ادامه داد: جدا از این تولیدكنندگان هم بایستی با تولید كالاهای استاندارد و كیفی ضریب بازارپسندی محصولات ساخت داخل را به شدت افزایش دهند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت از مصرف كنندگان و تولیدكنندگان گفت: برای توسعه بازارهای خارجی باید گام های بلندی به سمت تولید كالاهای صادرات محور برداشت در ضمن می بایست از ظرفیت دیپلماسی سیاسی و اقتصادی در جهت توسعه صادرات به احسن وجه بهره برد.

وی افزود: توسعه صادرات به افزایش اشتغال و پویایی تولید در كشور كمك شایان توجهی خواهد كرد.

تابش اظهارداشت: تحقق شعار سال نیازمند بستر سازی، ایجاد زیرساخت های مناسب، استفاده از ظرفیت های خالی واحدهای تولیدی، جلب و جذب سرمایه های سرگردان، تعامل، هم افزایی و مشاركت مردم، مسئولان و فعالان اقتصادی است.

وی ادامه داد: واقع امر اینكه با كاهش نهضت قیمت تمام شده می توان قیمت كالاها به خصوص نرخ كالاهای اساسی را در جامعه كنترل كرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت از مصرف كنندگان و تولیدكنندگان گفت: تمامی آیتم های اقتصادی سال 98 را به لحاظ تغییر قیمت با ثبات ترین سال در 10 سال اخیر نشان می دهند.

وی افزود: اینكه گفته شود قیمت همه كالاها را نخواهیم گذاشت تغییر پیدا كند حقیقت قضیه این كه شدنی نیست از اینرو تمركز و مانور دولت و وزارت صمت بیشتر روی 80 درصد سبد مصرفی خانوار است.

تابش به رادیو اقتصاد یادآورشد: تمامی سعی و تلاش بر اینكه جلوی افزایش قیمت كالاهای اساسی و سبد مصرفی خانوار در كشور گرفته شود تا مردم در دوران پسا كرونا از این محل آسیبی نبینند.

«اقتصاد به وقت بهار» ویژه برنامه نوروزی رادیو اقتصاد است كه هر روز از ساعت 17 به مدت 180 دقیقه روی آنتن می رود علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می توانند به سایت رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
اقتصاد به وقت بهار