اقتصاد به وقت بهار "شنبه تا جمعه" از ساعت 17:05 به مدت 175 دقیقه

رادیو اقتصاد

اقتصاد به وقت بهار

صادقی در گفتگو با رادیو اقتصاد خبرداد: استقرار 30 درصد صنایع كشور در تهران

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران گفت: هم اكنون 30 درصد صنایع كشور در این استان مستقر است.

1399/01/13
|
10:17
|

«یداله صادقی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: استان تهران از نظر مباحث اقتصادی و صنعتی وزن و جایگاه مناسبی در سطح كشور برخوردار است.

وی اظهارداشت: این استان در حوزه صنایع بطور رسمی 20 درصد و بطور غیر رسمی بیش از 30 درصد از نظر آمار تعداد كارخانه های كشور را دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: طبق مصوبه هیئت وزیران استقرار صنعت در شعاع 120 كیلومتری تهران ممنوع است از اینرو كارگاه های زیادی در منطقه وجود دارد كه در مقیاس صنعتی كار می كنند اما پروانه بهره برداری صنفی دارند.

وی افزود: بطوركلی با احتساب این واحدها بیش از 30 درصد صنعت كشور در استان تهران استقرار دارد.

صادقی اظهارداشت: تهران محدودیت هایی هم نسبت به بقیه استان ها دارد آن هم اینكه صنایع جدید به غیر از پوشاك و صنایع غذایی امكان استقرار در شعاع 120 كیلومتری تهران امكان پذیر نیست.

وی ادامه داد: رویكرد استان بیشتر معطوف به ایجاد صنایع دانش بنیان، صنعت پوشاك و مواد غذایی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران گفت: صنایع استان آماده اند هم افزایش ظرفیت دهند و هم محصولات موجود را متنوع كنند منتها مهمترین مانعی كه وجود دارد بجزء مباحث مرتبط با فضای كسب و كار و سرمایه در گردش مورد نیاز مانعی بنام ضوابط استقرار است.

وی افزود: اصلاح مصوبه هیئت وزیران مبنی بر ممنوعیت استقرار صنایع در شعاع 120 كیلومتری تهران بسیار ضروری به نظرمی رسد چرا كه واحدهای زیادی در تهران به دنبال افزایش ظرفیت و اجرای طرح های توسعه هستند.

صادقی تصریح كرد: برای جهش تولید این مانع باید از سر راه تولید استان تهران برداشته شود.

وی اضافه كرد: واحدهای صنعتی و سرمایه گذاران سال گذشته فعالیت و رونق خوبی را در فضای كسب و كار استان تهران ایجاد كردند و اكثریت با افزایش ظرفیت و توسعه موفق شدندسطح اشتغال و تولید را در استان بالا ببرند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران یادآورشد: امسال هم كه از سوی رهبر معظم انقلاب به سال جهش تولید نامگذاری شده سرمایه گذاران، صنعتگران، تولید كنندگان و كار آفرینان برای تحقق شعار سال از تمامی ظرفیت ها بهره گیری خواهند كرد چرا كه گذر اشتغال، رشد اقتصادی، توسعه صادرات وبسیاری موارد دیگر از مسیر تولید شكوفا می گذرد.

«اقتصاد به وقت بهار» ویژه برنامه نوروزی رادیو اقتصاد است كه هر روز از ساعت 17 به مدت 180 دقیقه روی آنتن می رود علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می توانند به سایت رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
اقتصاد به وقت بهار