بنویس مقاومت بخوان وحدت جمعه از ساعت 10:00 به مدت 175 دقیقه

رادیو اقتصاد

بنويس مقاومت بخوان وحدت

ایروانی در گفتگو با رادیو اقتصاد: افول رژیم صهیونیستی نزدیك است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هم اكنون بیش از هر زمان دیگری افول رژیم صهیونیستی و پروژه معامله قرن نزدیك است.

1398/03/11
|
10:00
|

محمد جواد ایروانی در گفتگو با رادیو اقتصاد ضمن گرامیداشت روز قدس افزود: ملت ایران با حضور پرشور خود در راهپیمایی روز قدس مثل همیشه امیدبخش ملت بزرگ فلسطین هستند.

وی اظهارداشت: باوجود بی وفایی ها و خیانت های برخی از سران كشورهای منطقه مسئله فلسطین با اقتدار هرچه بیشتر به پیش می رود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در راستای اجرای پروتكل های دانشوران صهیونیسم از سال 1987 و از نیمه قرن بیستم ضمن تشكیل دولت و ملت صهیونیسم، با تجاوز به سرزمین های فلسطینیان با كمك استعمار انگلیس رژیم اسرائیل ایجاد شد.

وی افزود: صهیونیسم با اجرای پروتكل های مزبور سال به سال در مسیر پیشرفت گام برداشته و سعی كرده یك دولت ایجاد كند اما بعد از 70 سال هنوز این رژیم ناكام مانده است.

ایروانی در ادامه گفت: صهیونیسم تلاش كرده بسیاری از اراضی محورهای اقتصادی و حاصلخیز فلسطین، دریاچه طبریه و سزمین هایی كه همه مستعد زراعت بوده اند را به همراه خانه های فلسطینی ها را خریداری كند اما ناكامی در این اقدام سبب شده با تهدید و كشتار اهالی فلسطین را از سرزمین خود بیرون كنند.

وی اظهارداشت: با تصرف مزارع فلسطین كشور اسرائیل با كمك انگلیس و بعد آمریكا ایجاد شد سپس با فراخوان صهیونیسم های سراسر جهان برای مهاجرت به سمت اراضی اشغالی تلاش كردند به فعالیت در حوزه كشاورزی، گردشگری و صنایع هایتك بپردازند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: صهیونیسم ها تصرفاتی به دست آمده در جنگ های متعدد با كشورهای اسلامی را به سرزمین اشغالی خود الحاق كرده اند.

وی افزود: با این وجود بحران در اقتصاد رژیم صهیونیستی موج می زد بر این اساس چندین بار شكل جدید پولی خود را تغییر داده و نسبت به حذف فراوان صفر از پول خود اقدام كردند.

ایروانی در ادامه گفت: با توجه به انجام اقدام های مزبور اما بخش هایی مانند گردشگری تحت تاثیر قرار گرفت و روند مهاجرت به دلیل تبعیض نژادی معكوس شد در حالی كه آمریكا با تزریق منابع به اقتصاد رژیم صهیونیستی از آنها حمایت كرده است.

وی اظهارداشت: با تمامی حمایت های صورت گرفته رژیم صهیونیستی در جنگ لبنان نخستین شكست را متحمل شد و سپس در جنگ غزه دومین شكست را تجربه كرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: طی 48 ساعت گذشته نیز باران موشك ها از غزه به سمت مناطق شمالی اسرائیل سرازیر شده و هم اكنون ضمن ایجاد توازن راهبردی جدیدی در منطقه از تصرف مناطق جدید جلوگیری و معامله قرن تحت تاثیر قرار داده شده است.

وی افزود: معامله بزرگ قرن قبل از تولد مرده است و همه كشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران این معامله را رد كرده اند و بدون نظر ایران نمی توان در منطقه اقدامی انجام داد.

ایروانی با بیان اینكه روسیه، چین و تمام گروه های فلسطینی و لبنانی طرح معامله قرن را به شدت رد كرده اند از قرارگیری رژیم صهیونیستی در سرازیری شدید خبر داد.

وی اظهارداشت: با ظهور طرح معامله قرن صهیونیست ها سعی دارند سرزمین های جدیدی را تصرف و معیشت و اقتصاد خود را قوی تر كنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاكید بر اینكه پروژه معامله قرن بسیار خفت بار است، ادامه داد: نخستین گام در اجرای معامله مزبور اعطای جزایر تیران و صرافین از سوی مصر به عربستان بوده و عربستان نیز مقرر شده سرزمین هایی را به اردن و اردن نیز از اراضی خود به اسرائیل ببخشد.

وی افزود: علاوه براین عربستان صعودی قصد دارد خط لوله برای انتقال انرژی ایجاد كند تا صهیونیست ها از محل ثروت كشورهای مفلوكی مانند عربستان به فلسطینیان وعده هایی بدهند.

ایروانی ضمن اشاره به اینكه محمود عباس كه در خدمت آمریكایی هاست طرح معامله قرن را خیانت دانسته است، یادآورشد: صهیونیسم كه ایران هراسی را در جهان توسعه داده از آمریكا درخواست كرده علیه ایران اقدامی نكند.

ویژه برنامه «بنویس مقاومت و بخوان وحدت» كاری از شبكه تخصصی رادیو اقتصاد به مناسبت روز جهانی قدس است كه در روز جمعه از ساعت 10 صبح به مدت 175 دقیقه به تهیه كنندگی «حمیدرضا كجوری» بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
بنویس مقاومت بخوان وحدت