بنویس مقاومت بخوان وحدت جمعه از ساعت 10:00 به مدت 175 دقیقه

رادیو اقتصاد

بنويس مقاومت بخوان وحدت

نعیمی در گفتگو با رادیو اقتصاد عنوان كرد: رژیم صهیونیستی حاصل ترفند مشترك جهانی

یك كارشناس غرب آسیا گفت: ایجاد رژیم صهیونیستی – اسرائیلی یك توطئه و ترفند مشترك بین المللی و همه جانبه بوده است.

1397/03/20
|
09:18
|

مصیب نعیمی در برنامه «بنویس مقاومت بخوان وحدت» رادیو اقتصاد افزود: اسرائیل یك رژیم غاصب، اشغالگر و حاصل توطئه همه جانبه بین المللی بوده كه از آغاز با تهدید و ترور پایه ریزی شده است.

وی همچنین اظهارداشت: این رژیم به رغم زیر پاگذاشتن تمامی قوانین بین المللی و به خاك و خون كشیدن مردمان بی دفاع فلسطینی متاسفانه همچنان از حمایت های همه جانبه دنیای غرب برخوردار است.

این كارشناس غرب آسیا گفت: از سال 1897 میلادی یعنی 120 سال پیش نخستین اجلاس صهیونیسم در شهر بازل سوئیس با حضور جمعی از سرمایه داران جنبش صهیونیستی برگزار واز همان زمان دولت های وقت را برای ایجاد موقعیت فعلی برای خود همراه می كنند.

وی افزود: پس از جنگ جهانی اول و شكست عثمانی ها در سال 1917 میلادی بالفور وزیر خارجه انگستان اعلامیه ای منتشر و در این اعلامیه از سیاست انگلستان مبنی بر حمایت از صهیونیست ها و تشكیل دولت صهیونیستی در فلسطین خبر می دهد.

نعیمی تصریح كرد: بیشترین سیر مهاجرت صهیونیست ها به سرزمین فلسطین مربوط به سال های پس از دهه 1940 یعنی در اثنای جنگ جهانی دوم بود.

وی در ادامه گفت: ترساندن یهودیان اروپا و انتقال آنان به این منطقه یكی از اهداف مهم جنگ جهانی دوم بوده است.

این كارشناس غرب آسیا افزود: رژیم صهیونیستی طی سال 1947 در سرزمین فلسطین اعلا م موجودیت و به تبع این موضوع برخلاف قواعد بین المللی به سرعت در سازمان ملل به رسمیت شناخته می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به بحث اهمیت روز جهانی قدس اظهارداشت: این روز به یك نماد همگانی و همینطور حقیقت صهیونیسم را بیش از هر زمان دیگری برای مسلمانان روشن كرده است.

نعیمی تصریح كرد: قدس به‌عنوان یك عنصر اصلی و مورد اتفاق همه می‌تواند ابزار و وسیله‌ای برای بازگرداندن حقوق از دست رفته مردم فلسطین باشد.

وی یادآورشد: پس از جنایت‌های مكرر و ترفندها و توطئه‌های گسترده بین‌المللی در حمایت از تجاوزگری صهیونیست ها این روز نشان داد چاره‌ای جزء وحدت، انسجام و درخواست اراده همگانی برای اعاده حق مسلم مسلمانان وجود ندارد.

برنامه «بنویس مقاومت بخوان وحدت» كاری از شبكه تخصصی رادیو اقتصاد است كه به مناسب روز جهانی قدس به تهیه كنندگی «نازنین كتابچی» به مدت 120 دقیقه تولید و پخش شد علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
بنویس مقاومت بخوان وحدت