صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

یک تولید کننده اسیدسیتریک (جوهر لیمو) گفت: این اسیدتنها اسید خوراکی که در عالم خاکی وجود دارد.

«علی بیسجردی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: اسید سیتریک در دنیای امروز به دو روش عمده صنعتی غوطه وری یا کشت سطحی تولید می شود.

وی همچنین اظهارداشت: تولید جوهر لیمو یک فرآیند بطورکامل بیولوژیک و بسیار های تکنیک به حساب می آید.

این تولید کننده اسیدسیتریک گفت: بطورکلی 80 درصد اسید سیتریک در صنعت غذا مثل نوشابه، ژله، دسر، کنسرو، شکلات، نبات، اسانس، بستنی، بیسکوئیت، کیک، شیرینی جات خانگی، مارمالاد، مربا و غیره کاربرد دارد.

وی با اشاره به اینکه اسید سیتریک یک آنتی باکتریال است، افزود: این اسید ضمن جلوگیری از ورود آلودگی به مواد غذایی موجب افزایش زمان ماندگاری محصولات می شود.

بیسجردی تصریح کرد: اگر اسید سیتریک نباشد تولید کنندگان چاره ای جزء روآوری به مواد شیمیایی به عنوان نگهدارنده مواد غذایی ندارد که به هیچ وجه به صلاح مصرف کنندگان نیست چون سلامتی افراد را به خطر می اندازد.

وی ضمن اشاره به اینکه استفاده از مواد نگهدارنده شیمیایی در مواد غذایی مجاز نیست، گفت: استانداردها در حال بروز شدن است و همینطور پیشنهاد و توصیه سازمان ملی استاندارد ایران به واحدهای تولیدی مواد غذایی اینکه از اسید سیتریک خوراکی در تولید محصولات خود استفاده کنند.

این تولید کننده اسیدسیتریک افزود: برخی از استانداردها در حال حاضر تشویقی و بعضی اجباری هستند از اینرو سازمان استاندارد به سمتی در حال پیشروی که بتواند همه این استانداردها را اجباری کند.

وی با بیان اینکه جوهر لیمو یک نگهدارنده طبیعی و گیاهی است، اظهارداشت: تولید این اسید یک فرآیند بطورکامل بیولوژیک و بسیار های تکنیک محسوب می شود.

بیسجردی در ادامه یادآورشد: خلوص اسید سیتریک تولیدی در ایران 100 درصد و در عین حال بهترین استانداردهای بین المللی را پاس کرده است.

برنامه «کالای ایرانی» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10 صبح به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی و لیلا امیدیگانه» با هدف معرفی، ترویج و تبلیغ کالای ایرانی، تولید داخلی و حمایت ازتولید کنندگان داخلی و مقابله با مصرف بی رویه کالای خارجی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • پوشک بچه باعث ناباروری در بزرگسالی نمی شود

  • کیفیت و قیمت دفترچه دانش آموزی

  • نباید نگاه سیاه و سفید به بحث برندینگ داشت

  • معادل فارسی «برند» نشان تجاری نیست

  • استفاده از تجارب دفاع مقدس در موفقیت ها و پیشرفت کشور

  • راه و روش های برندسازی

  • آشنایی با کالسکه و روروک کودک

  • ظرفیت های تولید تخته وایت برد و تخته هوشمند مدارس

  • مراحل ایجاد نشان تجاری

  • افزایش توان رقابت در حوزه صندلی خودرو