كالای ایرانی "شنبه الی جمعه" از ساعت 12:15 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

كالاي ايراني

روغنی گلپایگانی در گفتگو با رادیو اقتصاد: شرایط امروز كشور عادی نیست

رئیس كمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران گفت: میهن اسلامی امروز در معرض یك جنگ تمام عیار اقتصادی قرار دارد بنابراین شرایط در كشورنمی تواند نرمال و قابل قبول باشد.

1398/05/26
|
09:47

ابوالفضل روغنی گلپایگانی در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: حقیقت كلمه اینكه در این شرایط سخت تحریمی و اقتصادی همه باید برای اعتلای هرچه بیشتر نظام و مملكت پای كارباشند.

وی اظهارداشت: برنامه ریزی ها و سیاست گذاری ها باید در مملكت به نحوی باشد كه موانع فضای كسب و كار در جامعه برطرف و تولیدكنندگان، كارآفرینان، صنعتگران و در یك كلام فعالان اقتصادی بتواند با خیال راحت در حوزه های مختلف به فعالیت بپردازند.

رئیس كمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران گفت: فعالان اقتصادی كشور به رغم تمامی مشكلات و چالش ها با تمام قوت و قدرت در جبهه اقتصادی حضور داشته و در حال نبرد با دشمنان هستند.

وی در ادامه افزود:تحریم ها صرفنظر از ایجاد چالش و مشكلات فراوان برای مردم و نظام فرصت های مناسبی هم برای مملكت ایجاد كرده چرا كه در اثر این فشارها و محدودیت ها به شدت توان ساخت داخل در حال تقویت شدن است.

روغنی گلپایگانی اظهارداشت: نكته دیگر در این ارتباط جلوگیری از واردات بی رویه با اختصاص منابع كم ارزی است.

وی به رادیو اقتصاد گفت: واقع مطلب اینكه با ممانعت از واردات بی حساب و كتاب كالا مصرف گرایی خیلی وسیع در جامعه به شدت در حال كنترل و مدیریت است.

رئیس كمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران افزود: علاوه بر این مردم در این شرایط به رغم تحت فشار بودن از حیث اقتصادی و معیشتی به اقتصادی زندگی كردن نیز توجه جدی دارند.

وی اظهارداشت: جدا از این سعی و تلاش بنگاه های اقتصادی داخلی نیز اینكه تا جایی كه امكان دارد كالای اقتصادی مطلوب با قیمت تمام شده پائین تولید و به دست مصرف كنندگان برسانند.

روغنی گلپایگانی گفت: بنگاه های اقتصادی در شرایط فعلی وظیفه خود را به عنوان سربازان اقتصادی این می دانند كه با تمام قوا كار و تلاش كنند تا مردم دچار كمترین مشكل و آسیب شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: آنچه مسلم است اینكه مجلس شورای اسلامی طی سال های گذشته چندین قانون مترقی از قبیل قانون بهبود مستمر فضای كسب و كار، قانون حمایت از تولید و غیره را مصوب كرده است.

رئیس كمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران اظهارداشت: اجرای صحیح این قوانین در راستای بهبود محیط كسب و كار، رونق تولید، رشد اقتصادی، توسعه صادرات و بسیاری موارد دیگر بسیار تاثیر گذار است.

وی تصریح كرد: دولت می بایست برای قوانین مزبور آئین نامه های اجرایی تدوین می كرد كه متاسفانه توفیق چندانی نداشته و مجلس هم به نقش نظارتی خود در این زمینه به درستی عمل نكرده است.

برنامه «كالای ایرانی» كاری از گروه صنعت و بازرگانی شبكه تخصصی رادیو اقتصاد است كه از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10 صبح به مدت 55 دقیقه به تهیه كنندگی «حمیده رضا سلطانی و لیلا امیدیگانه» با هدف معرفی، ترویج و تبلیغ كالای ایرانی، تولید داخلی و حمایت ازتولید كنندگان داخلی و مقابله با مصرف بی رویه كالای خارجی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
كالای ایرانی