صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران گفت: میهن اسلامی امروز در معرض یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار دارد بنابراین شرایط در کشورنمی تواند نرمال و قابل قبول باشد.

ابوالفضل روغنی گلپایگانی در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: حقیقت کلمه اینکه در این شرایط سخت تحریمی و اقتصادی همه باید برای اعتلای هرچه بیشتر نظام و مملکت پای کارباشند.

وی اظهارداشت: برنامه ریزی ها و سیاست گذاری ها باید در مملکت به نحوی باشد که موانع فضای کسب و کار در جامعه برطرف و تولیدکنندگان، کارآفرینان، صنعتگران و در یک کلام فعالان اقتصادی بتواند با خیال راحت در حوزه های مختلف به فعالیت بپردازند.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران گفت: فعالان اقتصادی کشور به رغم تمامی مشکلات و چالش ها با تمام قوت و قدرت در جبهه اقتصادی حضور داشته و در حال نبرد با دشمنان هستند.

وی در ادامه افزود:تحریم ها صرفنظر از ایجاد چالش و مشکلات فراوان برای مردم و نظام فرصت های مناسبی هم برای مملکت ایجاد کرده چرا که در اثر این فشارها و محدودیت ها به شدت توان ساخت داخل در حال تقویت شدن است.

روغنی گلپایگانی اظهارداشت: نکته دیگر در این ارتباط جلوگیری از واردات بی رویه با اختصاص منابع کم ارزی است.

وی به رادیو اقتصاد گفت: واقع مطلب اینکه با ممانعت از واردات بی حساب و کتاب کالا مصرف گرایی خیلی وسیع در جامعه به شدت در حال کنترل و مدیریت است.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران افزود: علاوه بر این مردم در این شرایط به رغم تحت فشار بودن از حیث اقتصادی و معیشتی به اقتصادی زندگی کردن نیز توجه جدی دارند.

وی اظهارداشت: جدا از این سعی و تلاش بنگاه های اقتصادی داخلی نیز اینکه تا جایی که امکان دارد کالای اقتصادی مطلوب با قیمت تمام شده پائین تولید و به دست مصرف کنندگان برسانند.

روغنی گلپایگانی گفت: بنگاه های اقتصادی در شرایط فعلی وظیفه خود را به عنوان سربازان اقتصادی این می دانند که با تمام قوا کار و تلاش کنند تا مردم دچار کمترین مشکل و آسیب شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: آنچه مسلم است اینکه مجلس شورای اسلامی طی سال های گذشته چندین قانون مترقی از قبیل قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار، قانون حمایت از تولید و غیره را مصوب کرده است.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران اظهارداشت: اجرای صحیح این قوانین در راستای بهبود محیط کسب و کار، رونق تولید، رشد اقتصادی، توسعه صادرات و بسیاری موارد دیگر بسیار تاثیر گذار است.

وی تصریح کرد: دولت می بایست برای قوانین مزبور آئین نامه های اجرایی تدوین می کرد که متاسفانه توفیق چندانی نداشته و مجلس هم به نقش نظارتی خود در این زمینه به درستی عمل نکرده است.

برنامه «کالای ایرانی» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10 صبح به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی و لیلا امیدیگانه» با هدف معرفی، ترویج و تبلیغ کالای ایرانی، تولید داخلی و حمایت ازتولید کنندگان داخلی و مقابله با مصرف بی رویه کالای خارجی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • پوشک بچه باعث ناباروری در بزرگسالی نمی شود

  • کیفیت و قیمت دفترچه دانش آموزی

  • نباید نگاه سیاه و سفید به بحث برندینگ داشت

  • معادل فارسی «برند» نشان تجاری نیست

  • استفاده از تجارب دفاع مقدس در موفقیت ها و پیشرفت کشور

  • راه و روش های برندسازی

  • آشنایی با کالسکه و روروک کودک

  • ظرفیت های تولید تخته وایت برد و تخته هوشمند مدارس

  • مراحل ایجاد نشان تجاری

  • افزایش توان رقابت در حوزه صندلی خودرو