صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الي پنج شنبه از ساعت 10:00 به مدت 55 دقيقه

دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی از تدوین سند صنعت تجهیزات پزشکی در کشور خبرداد.

مریم قاسمی در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: این سند از سوی انجمن صنفی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی در حال تدوین است.
وی همچنین بااشاره به اینکه پروسه تدوین سند مزبور سال آینده به پایان می رسد، اظهارداشت: صنعت تجهیزات پزشکی از صنایع راهبردی در کشور است.
دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی گفت: این انجمن یکی از قدیمی ترین تشکل های صنف مربوطه است.
وی با اعلام اینکه 18 سال از زمان تشکیل انجمن مزبور می گذرد، افزود: در حال حاضر افزون بر 200 تولیدکننده عضو این انجمن است که از این تعداد یک چهارم جزء صادرکنندگان هستند.
قاسمی در ادامه با بیان اینکه آمار صادرات کنندگان تجهیزات پزشکی کشور روز به روز در حال افزایش است، اظهارداشت: تولید با کیفیت و صادرات محور راه و رسم تمامی تولیدکنندگان داخلی است و خوشبختانه در این مسیر گام های اساسی نیز برداشته شده است.
وی همچنین چشم انداز صنعت تجهیزات پزشکی را از حیث افزایش تولید، بهبود کیفیت، صادرات، اشتغال و ... بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: هم اکنون وضعیت تولید کمی و کیفی لوازم پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی در کشور رو ی ریل افزایشی قرار دارد.
دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی گفت: ایران امروز در زمینه تولید انواع لوازم پزشکی حرف زیادی برای گفتن در سطح کشورهای جهان دارد.
وی بیان داشت: تولیدکنندگان داخلی در عصر حاضربه لحاظ دانش فنی، تجهیزات، امکانات، نیروی انسانی کارآمد و متخصص در حوزه تولید انواع لوازم پزشکی از توانمندی لازم برخوردار هستند.
قاسمی با بیان اینکه صنعت تجهیزات پزشکی به رغم مزیت های فراوان همچون قدرت ارزآوری و غیره با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند، اظهارداشت: عدم پرداخت به موقع معوقات مراکز درمانی به تولیدکنندگان داخلی از جمله این مشکلات است.
وی تاکید کرد: مطالبات تولید کنندگان باید به موقع پرداخت شود تا چرخ تولید و اشتغال صنعت مزبور به دلیل کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش از حرکت بازنیستد.
دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی یادآورشد: این صنعت برای ارتقای کیفیت، کاهش هزینه تولید، دستیابی به استانداردهای بین المللی و قیمت رقابتی باید بیشتر مورد حمایت دولتمردان باشد.
برنامه «کالای ایرانی» کاری از شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 10 صبح به مدت 55 دقیقه با هدف حمایت از تولید ملی و معرفی کالاهای داخلی تهیه و پخش می‌شود.

مرتبط با این خبر

  • بهبود عملکرد در گرو شناخت مسائل انگیزشی کارکنان

  • غنی سازی اوقات فراغت در گرو سرمایه گذاری بیشتر

  • بازار داغ معامله واحدهای مسکونی 5 سال ساخت

  • رشد قیمت روی کام بازار سرمایه را شیرین کرد

  • پتانسیل اشتغال زایی بری ها در روستاها

  • دستاورد اقتصادی حفظ درختان به عنوان یکی از منابع طبیعی

  • روش های پرورش و نگهداری شتر

  • سهم هر ایرانی در تولید ملی

  • فراز و نشیب بازار نفت زیر سایه تولید نامتعارف

  • کار بیهوده انجام دادن