صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

یک تولیدکننده گیاهان دارویی گفت: گیاهی به نام «گل گندم» در ترک سیگار بسیار موثر است.

طاهر مهد لو در برنامه «کالای ایرانی» رادیو اقتصاد افزود: این گیاه بصورت خشک در عطاری ها موجود بوده و همینطور افراد سیگاری می توانند گیاه مزبور را در اردیبهشت ماه از طبیعت جمع آوری و بصورت دمنوش روزی دو یا سه بار میل کنند.

وی همچنین اظهارداشت: مصرف گیاه گل گندم نسبت به استعمال دخانیات بالاخص سیگار تنفر ایجاد می کند.

این فعال در حوزه صنعت گیاهان دارویی گفت: راه دیگر ترک سیگار مصرف روزی دو تا سه قاسق پودر جگر گاو است.

وی ضمن اشاره به اینکه جگر گاو برای خشک و پودر شدن باید بدون چربی باشد، افزود: استفاده از این پودر نیز نسبت به استعمال دخانیات در افراد تنفر ایجاد می کند.

مهدلو تصریح کرد: برای مبارزه با آفت بزرگ اجتماعی یعنی استعمال سیگار عزم و اراده ملی را می طلبد.

وی به رادیو اقتصاد توضیح داد: حاکمیت باید حجم تولید سیگار به خصوص سیگارهای دارای نیکوتین بالا را به تدریج در کشور کاهش وبا یکسری عوامل طبیعی جایگزین کند.

این تولید کننده گیاهان دارویی گفت: تجربیات جهانی در این زمینه وجود دارد و می توان از تجربیات کشورهای جهان به خصوص ژاپن استفاده کرد.

وی افزود: ترک سیگار نیاز مند عزم و اراده جدی است بنابراین استعمال کنندگان این کالای دخانی در وهله نخست باید عزم خود را جزم تا بتواند به تدریج از این آفت اجتماعی رهایی پیدا کنند.

مهدلو بیان داشت: جدا از این دولت نیز باید به تدریج کارخانجات دخانیات را تعطیل کند چرا مصرف کالاهای دخانی ضمن ایجاد انواع بیماری ها و تهدید سلامتی و تندرستی افراد جامعه هزینه های سنگینی بر خانواده ها و کشور تحمیل می کند.

وی یادآورشد: درآمدزایی دولت از محل تولید کالاهای دخانی بدون شک ضرر به حال اقتصاد کشور است بنابراین دولتمران باید به تدریج خط تولید این دسته از کالاها را متوقف و جایگزین تولید سایر کالاهای سلامت محور کنند.

برنامه «کالای ایرانی» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10 صبح به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «الهام مصطفوی وحمیده رضا سلطانی» با هدف معرفی، ترویج، و تبلیغ کالای ایرانی، تولید داخلی و حمایت ازتولید کنندگان داخلی و مقابله با مصرف بی رویه کالای خارجی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • ایجاد تنوع در کالا مستلزم افزایش تیراژ تولید

  • تولید لوازم خانگی

  • 99.9 درصد نساجی ایران در اختیار بخش خصوصی

  • نگاهی به فرآیند تولید نخ

  • «آسانسور» صنعت فرابخشی است

  • پروسه تولید قطعات آسانسور

  • تولید صنایع دستی فلزی

  • احداث کارخانجات ام دی اف در شمال نادرست بود

  • پروسه تولید فیبر و نیوپان

  • تولید مستربچ با کیفیت بالا در ایران