صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

نائب رئیس مجمع تشکل های دانش بنیان و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر گفت: تولید در کشور امروز از مشکلات و چالش های فراوان به شدت رنج می برد.

داود فدایی در برنامه «کالای ایرانی» رادیو اقتصاد افزود: مشکلات این حوزه به رغم تمامی هزینه ها، تصویب قوانین متعدد و اقدامات گوناگون متاسفانه همچنان به قوت خود باقی و حل و فصل نمی شود.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی در راستای حمایت از تولید در مرحله اجرا لنگ می زند، اظهارداشت: دلیل اصلی این که در مراحل تدوین و تصویب قوانین اهل فن مورد نظرخواهی و مشورت قرار نمی گیرند.

نائب رئیس مجمع تشکل های دانش بنیان و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر گفت: نسخه ای که مسئولان برای درمان درد تولید مملکت می پیچند باید منطبق با واقعیت ها و همه سونگر باشد.

وی در ادامه افزود: برخی افراد توانمند و فارغ التحصیل دانشگاهی براساس تخصص خود کالایی را تولید و دولت هم برای کمک وامی به این افراد پرداخت و آنان را از بیکار به بیکار بدهکار تبدیل می کند چرا که تولیدکنندگان پس از تولید تازه به فکر فروش محصول خود می افتند.

فدایی بیان داشت: این در حالی است که در نظام و سیستم مزبور باید یک نهادی باشد که ضمن تحلیل رفتار و نیاز جامعه متخصصان را جهت تولید در حوزه های مورد نیاز هدایت کند که متاسفانه جای چنین سازو کاری در کشور به شدت خالی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه خیلی از واحدهای تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی ایران دچار معضل فروش هستند، گفت: دولت تنها نسخه ای که برای این واحدها می پیچد اعطای تسهیلات برای جبران کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش است.

نائب رئیس مجمع تشکل های دانش بنیان و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر افزود: بدون شک هر میزان پول به این بنگاه های اقتصادی تزریق شود همان اوضاع بد بر واحدها حاکم خواهد بود.

وی اذعان داشت: نیاز اصلی این بنگاه ها نوآوری است تا تزریق پول چرا که موفقیت سازمان هااغلب ریشه در نوآوری دارد.

فدایی در ادامه ضمن تاکید بر نقش آفرینی جوانان در تمامی حوزه ها به خصوص اقتصادی یادآور شد: مسئولان همچنان که به جوانان در مدیریت هشت ساله جنگ تحمیلی میدان دادند در صحنه های اقتصادی نیز به نسل جوان، کارآمد، متخصص و با نشاط جامعه نیز میدان دهند تا اقتصاد مملکت روی ریل پیشرفت و بالندگی قرار گیرد.

برنامه «کالای ایرانی» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10 صبح به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «الهام مصطفوی وحمیده سلطانی» با هدف معرفی، ترویج، و تبلیغ کالای ایرانی، تولید داخلی و حمایت ازتولید کنندگان داخلی و مقابله با مصرف بی رویه کالای خارجی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • تولید سیستم تهویه مطبوع در ایران همپای کیفیت جهانی

  • سیستم حرارت مرکزی بهتر از پکیج است

  • بررسی وضعیت تولید سیستم های تهویه

  • ایمنی شومینه های LCD گازی بالاست

  • وضعیت تولید سیستم های گرمایش مرکزی

  • وضعیت تولید سیستم های گرمایشی(شومینه)

  • تولید بخاری هوشمند هرمتیک در ایران

  • وضعیت تولید سیستم های گرمایشی(انواع بخاری)

  • تولید 90 درصدی تجهیزات شوفاژ در داخل

  • صادرات نیروی محرک رشد اقتصادی