صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

رئیس هیئت مدیره شرکت نقش تندیس آریا گفت: هیچ گونه نگرانی در خصوص تامین نوشت افزار در کشور وجود ندارد بلکه به میزان کافی کالا در بازار موجود است.

حسین برخدا در برنامه «کالای ایرانی» رادیو اقتصاد افزود: لوازم هنری و آموزشی تولید داخل امروز به لحاظ کیفیت، طراحی، قیمت و تنوع حرف زیادی برای گفتن در سطح بازارهای داخلی و خارجی دارند.

وی ضمن معرفی شرکت نقش تندیس آریا اظهارداشت: این شرکت صاحب نام و پیشرو در صنعت نوشت افزار، لوازم هنری و آموزشی و نخستین تولید کننده خمیربازی و مجسمه سازی در ایران است.

رئیس هیئت مدیره شرکت نقش تندیس آریا گفت: اکنون تولیدات متنوعی در این مجموعه تولید می شود که انواع گواش، پاستل نقاشی، مداد شمعی، آبرنگ، رنگ انگشتی، خمیر شنی، چسب ماتیکی، رنگ گریم، انواع دفاتر، انواع مداد، ظروف غذا خوری، قمقمه و لیوان، خط کش، انواع روپوش، بازی های فکری، سرگرمی و سایـر لوازم جانبی از جمله این موارد است.

وی افزود: شرکت مزبور فعالیت خود را از سال 1340 در یک کارگاه کوچک 60 تا 70 متری با نام «خمیربازی آریا» با تعداد محدودی پرسنل آغاز کرد.

برخداتصریح کرد: هم اکنون گروه صنعتی «نقش تندیس آریا» دارای سه واحد کارخانه مستقل در شهرک صنعتی نصیرآباد شهرستان رباط کریم با بیش از 500 نفر نیروی انسانی در سطوح مختلف مشغول به کار است.

وی ضمن اشاره به اینکه بازار نوشت افزار در ایران مانند بسیاری از کشورهای جهان فصلی است، گفت: طبق معمول میزان فروش نوشت افزار هرساله از اوائل فصل تابستان با شیب ملایمی شروع و در شهریورماه به اوج خود می رسد.

رئیس هیئت مدیره شرکت نقش تندیس آریا افزود: این شرکت مشکل فروش ندارد ولی با چالش های جدی در بحث تولید مواجه است.

وی اضافه کرد: بخشی از مواد اولیه مورد نیاز این صنعت مانند چوب و مغز مداد، برخی از رنگ های مورد استفاده در لوازم هنری مانند خمیر بازی، رنگ انگشتی و موارد مشابه دیگر وارداتی و بخشی هم بصورت داخلی تولید می شود.

برخدا در ادامه این مصاحبه یادآورشد: متاسفانه امسال تولید کنندگان نوشت افزار هم در مواد اولیه وارداتی و هم مواد تولید داخل با مشکل کمبود و افزایش قیمت مواجه بودند.

برنامه «کالای ایرانی» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10 صبح به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی « الهام مصطفوی، حمیده سلطانی» با هدف معرفی، ترویج، و تبلیغ کالای ایرانی، تولید داخلی و حمایت ازتولید کنندگان داخلی و مقابله با مصرف بی رویه کالای خارجی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • تولید فرش ماشینی

  • 40 کارخانه تولید پیچ و مهره در ایران

  • حضور تولیدات ایرانی در "کالای ایرانی"

  • تولید پیچ و مهره

  • بررسی نقش افراد و نهادها در حمایت از کالای ایرانی

  • کیفیت سینی های ایرانی از خارجی بالاتر است

  • نگاهی به تولید لوازم آشپزخانه

  • تولید انواع سینی

  • تولید سیل مکانیکی پمپ در ایران فاقد کیفیت

  • کیفیت پرده های ایرانی قابل رقابت در سطح جهانی