صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

مدیرعامل شرکت پارک سبز اریکه ایرانیان گفت: تجهیزات پارکی تولید داخل در حال حاضر تفاوت چندانی با محصولات کشورهای پیشرفته ندارد.

علی عبدالوند در برنامه «کالای ایرانی» رادیو اقتصاد ضمن اشاره به اینکه نقش تکنولوژی در تولید بسیار پر رنگ است، افزود: تجهیزات مورد نیاز پارک های کشور امروز به مدد تکنولوژی و استانداردهای روز دنیا با کیفیت بالا و قیمت مناسب در داخل تولید می شود.

وی همچنین اظهارداشت: تولید تجهیزات مرتبط با شهری بازی و پارک ها در بحث ایجاد اشتغال، ارزآوری، جلوگیری از خروج ارزو بسیاری موارد دیگر در کشور موثر است.

مدیرعامل شرکت پارک سبز اریکه ایرانیان گفت: ظرفیت اسمی تولید تجهیزات پارکی در کشور هم اکنون یک هزار و 400 تن در سال است.

وی در ادامه افزود: برای تولید این تجهیزات از قطعات پلی اتیلنی و فلزی استفاده می شود.

عبدالوند اظهارداشت: تولید محصولات مورد استفاده در شهرهای بازی، پارک ها و مهد کودک ها باید دارای کیفیت، استاندارد و ایمنی بالا باشد.

وی ضمن اشاره به این جمله که چرخ فلک های موجود در بازار فاقداستاندارد هستندبر لزوم عدم استفاده از این گردونه ها در جامعه تاکیدکرد.

مدیرعامل شرکت پارک سبز اریکه ایرانیان افزود: برای اطمینان بیشتر از مصرف کالای چرخ فلک بطور حتم از سامانه 10001517 سازمان ملی استاندارد استعلام تا معلوم شود این کالا دارای استاندارد است یا خیر!.

وی تصریح کرد: بسیاری از چرخ فلک های تولیدی در بازار زیرپله ای و دارای استاندارد تقلبی و دروغین هستند.

عبدالوند در مصاحبه با رادیو اقتصاد از سازمان ملی استاندارد خواست نسبت به چنین مواردی با حساسیت ویژه ای برخورد و در عین حال از ادامه فعالیت واحدهای تولیدی غیرمجاز و به اصطلاح زیر پله ای به شدت جلوگیری کند.

وی اذعان داشت: وسایل و تجهیزات بازی پارک‌ها و شهربازی‌ها در صورت عدم رعایت مقررات مربوط به استاندارد و ایمنی می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد.

مدیرعامل شرکت پارک سبز اریکه ایرانیان یادآورشد: رعایت استاندارد و موارد ایمنی در پارک‌ها و شهرهای بازی برای جلوگیری از هر گونه حادثه ای الزامی است.

برنامه «کالای ایرانی» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10 صبح به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی و مهدی شیار» با هدف معرفی، ترویج، و تبلیغ کالای ایرانی، تولید داخلی و حمایت ازتولید کنندگان داخلی و مقابله با مصرف بی رویه کالای خارجی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • تولید درب های اتوماتیک و قطعات وابسته

  • انرژی بری بالا مشکل بزرگ صنعت سیمان

  • نگاهی به تولید کفش های صنعتی

  • تولید سیمان های خاص

  • ضرورت توجه به کیفیت و مرغوبیت کالای داخلی

  • تولید آجرهای نسوز

  • نظام قیمت گذاری بهره وری را کاهش می دهد

  • نگاهی به روند تولید پرچم

  • سهم افراد جامعه در حمایت از تولید داخلی

  • تلویزیون ایرانی با برند «تلویا» به بازار می آید