رهیافت شنبه الی چهارشنبه از ساعت 20:05 به مدت 55 دقیقه

تركمنی در گفتگو با رادیو اقتصاد: پائین بودن رتبه شروع کسب و کار ایران هیچ ربطی به مجوزها ندارد

یک کارشناس حوزه کسب و کار گفت: اینکه رتبه ایران 178 از میان 190 کشور جهان در شاخص شروع کسب و کار است متاسفانه هیچ ربطی به مجوز ها ندارد.

1399/12/05
|
07:54

«علی ترکمنی» در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد افزود: متاسفانه اینطور جا افتاده است که به سبب کثرت مجوزها و طولانی بودن فرآیند اخذ مجوز شروع کسب و کار رتبه کشور این قدر پائین است.

وی اظهارداشت: این رتبه فقط شروع کسب و کار بوسیله ثبت شرکت را معیار می داند.

این کارشناس حوزه کسب و کار گفت: رتبه ای که اکنون ایران در سطح کشورهای جهان دارد به سبب سختی فرآیند ثبت شرکت و اخذ کد مالیاتی و کد بیمه بوده است.

وی افزود: اگر بخواهند تمام مجوز های مورد نیاز پیش از شروع کسب و کار را اعمال کنند وضع خیلی بدتر از اینها خواهد بود.

ترکمنی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به ابلاغیه حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» رئیس جمهور در خصوص ساده‌ سازی مراحل شروع کسب و کار اشاره کرد و اظهارداشت: طبق این ابلاغیه برای عموم کسب و کارها غیر از کسب و کارهای که بطور مستقیم با حوزه سلامت و امنیت کشور در ارتباط هستند دیگر مجوزی قبل از شروع کسب و کار نیاز نخواهد بود و صرف اینکه شخص تعهدش را به دستور العمل ها و احکام صادره آن سازمان برای شروع کسب و کاراعلام کند، کافی است.

وی به رادیو اقتصاد یادآورشد: این سازو کار که به آن «ساز و کار اعلامی» گفته می شود در خیلی از کشورهای جهان جا افتاده و گامی رو به جلو به شمار می رود.

برنامه «رهیافت» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 20:05 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیدرضا کجوری» با هدف تبیین سخنان روز رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی در قالب گفتگو محور و برنامه ترکیبی بر اساس تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

دسترسی سریع
رهیافت