صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مبارزه همه جانبه با مفاسد اقتصادی از مهمترین اقدامات امروز نظام جمهوری اسلامی، قوه قضائیه و تمامی دستگاه های امنیتی و نظارتی است.

«سید حسین نقوی حسینی» در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد با موضوع بررسی اقدامات پلیس امنیت اقتصادی در سال رونق تولید برای مبارزه با مفاسد و جرائم اقتصادی افزود: اقدامات رئیس قوه قضائیه، پلیس امنیت اقتصادی و دیگر دستگاه های امنیتی و نظارتی برای ملت ایران اعتمادساز است.

وی اظهارداشت: قبل از هر اقدام قضایی در ارتباط با مبارزه با مفاسد اقتصادی اقدامات امنیتی، اطلاعاتی، شناسایی، ردیابی، جمع آوری اطلاعات و غیره زحمات زیادی در کشور کشیده می شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه این زحمات امروز مورد استقبال تمامی آحاد جامعه قرارگرفته و اعتماد سازی خوبی در بین ملت ایجاد کرده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه نظام اقتصادی از عناصر وابسته به هم تشکیل شده است، افزود: برای مبارزه اثر بخش با مفاسد اقتصادی همه باید پای کار باشند.

نقوی حسینی با بیان اینکه تنها راه مبارزه با مفاسد اقتصادی «مبارزه» نیست، اظهارداشت: بدون شک در کنار مبارزه باید اصلاحات لازم در بخش های مختلف اقتصادی اعم از بانکی، گمرکی، مالیاتی، سامان بخشی به بحث واردات و صادرات، توجه به شفافیت اقتصادی و بسیاری موارد دیگر باید در کشور انجام شود تا بتوان به نتیجه مقصود و مطلوب رسید.

وی گفت: برخی از قوانین کشور دچار مشکل است و باعث ایجاد بروز و ظهور جرائم و مفاسد اقتصادی در جامعه می شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس باید با اصلاح قوانین راه هرگونه فساد اقتصادی را بر روی مفسدان و فرصت طلبان سد و اجازه ندهد سلطان های اقتصادی از حوزه های قانونی بهره برداری وبا اقتصاد مملکت بازی کنند.

نقوی حسینی اظهارداشت: اولویت نخست مبارزه با فساد اقتصادی اصلاح زیرساخت ها، قوانین و ساختارهای اقتصادی به سمت شفافیت و عدالت است.

وی گفت: تصویب و اجرای قوانین کارآمددر حوزه های اقتصادی، نقد و اصلاح برخی رویه های غلط اقتصادی در دهه های گذشته و نظایر این در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی و تامین امنیت مطلوب برای رونق تولید، توسعه سرمایه گذاری، اشتغال و غیره می تواند بسیار حائز اهمیت و راهگشاست.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: جدا از مجلس و مباحث قانون گذاری دستگاه های اجرایی، امنیتی، قضایی، نظارتی و کنترلی در این مبارزه نقش آفرین هستند.

وی اظهارداشت: لازمه رونق تولید، توسعه سرمایه گذاری، اعتماد افزایی و تقویت امید در بین مردم اینکه تمام هم و غم خود را بر پیشگیری و مقابله با مفاسد اقتصادی معطوف کرد.

نقوی حسینی با بیان اینکه مقابله با مفاسد اقتصادی سه حیطه و عرصه مهم دارد، گفت: نخستین عرصه مقابله با مفاسد اقتصادی در دستگاه ‌های اجرایی کشور است.

وی دومین عرصه مقابله با مفاسد اقتصادی را مربوط به دستگاه ‌های نظارتی، بازرسی و امنیتی دانست و افزود: دستگاه ‌های نظارتی باید محکم بایستند و هماهنگ با یکدیگر با مفاسد احتمالی برخورد کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآورشد: سومین عرصه مقابله با مفاسد اقتصادی مربوط به قوه قضائیه است که وقتی در عرصه اجرایی، امنیتی و نظارتی پرونده‌ای شکل می‌گیرد نوبت به قوه قضائیه می ‌رسد تا قاطع و محکم به موضوع رسیدگی کند.

سردار« محمدرضا مقیمی » رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا نیز در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد گفت: این پلیس بیشتر مراقب اینکه جرمی در زمینه اقتصادی اتفاق نیفتد.

وی افزود: پلیس در حال حاضر قبل از اینکه جرمی شکل گیرد پای کار آمده و فضای اقتصادی جامعه را رصد می‌کند تا اتفاق و مشکلی بروز و ظهور پیدا نکند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا اظهارداشت: آنچه که پلیس در شرایط حاضر انجام می ‌دهد تلاش برای جامعه سالم اقتصادی است تا همه بتوانند کسب و کار مناسب داشته باشند.

وی ضمن اشاره به اینکه پیشگیری از وقوع جرم هدف اصلی پلیس امنیت اقتصادی ناجا است، گفت: این پلیس تنها به دنبال مبارزه با جرائم اقتصادی نیست.

سردار مقیمی افزود: پلیس امنیت اقتصادی به دنبال اینکه با سیاست های جدیدو همچنین طرح و برنامه ریزی مناسب بیشتر به امور پیش بینی، کنترل، پیشگیری، شناسایی، مقابله، کشف فعالیت و جرائم اقتصادی بپردازد.

وی اظهارداشت: تمامی تلاش ها باید معطوف به این باشد که لطمه ای بر امنیت اقتصادی وارد نشود چرا که رونق اقتصادی به دنبال اقتصاد سالم به وجود می آید.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا تصریح کرد: پلیس به دنبال این نیست که اقتصاد را امنیتی کند بلکه می خواهد بستر امن مناسبی را برای فعالان اقتصادی ایجاد کند.

وی در ادامه یادآورشد: طبق قاعده پیشگیری، برقراری نظم و امنیت اقتصادی نخستین وظیفه پلیس امنیت اقتصادی در کشوراست.

سردار «احمد نوریان » سخنگوی ناجا نیز در برنامه رهیافت رادیو اقتصادگفت: پلیس در خدمت مردم است و تلاش کرده موضوع روزآمدی و پاسخ به نیاز های نوشونده جامعه را همواره در دستور کار خود قرار دهد.

وی افزود: پلیس امنیت اقتصادی با هدف پیش بینی، پیشگیری و مقابله با جرائم اقتصادی و کمک به تامین سلامت ساختارهای اقتصادی کشور تشکیل شده است.

سخنگوی ناجا اظهارداشت: این مجموعه به سبب حساسیت و اهمیت جرائم کلان اقتصادی هفدهم فروردین ماه امسال تشکیل و بخشی از کارآگاهان زبده و مجرب پلیس در این مجموعه سازماندهی شدند.

وی گفت: پلیس امنیت اقتصادی از هفدهم فروردین ماه سال جاری تاکنون توانسته با تعامل و همکاری مراجع قضایی، سازمان‌ های اطلاعاتی، امنیتی، دستگاه ‌ها و وزارتخانه های دولتی نقش قابل توجهی در پیشگیری و مقابله با مفاسد و جرائم اقتصادی داشته باشد.

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه امنیت زیر ساخت اصلی کشور است، افزود: قوام تمامی امور بستگی دارد به اینکه امنیت قابل قبولی در مملکت وجود باشد تا همه فعالیت ها در حوزه های مختلف تداوم پیدا کند.

برنامه «رهیافت» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 20 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «سید وحید موسوی، مطهره مهرابی و حمیدرضا کجوری» با هدف تبیین سخنان روز رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی در قالب گفتگو محور و برنامه ترکیبی بر اساس تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • بورس آثار تخریبی بازار ارز و سکه را ندارد

  • منع مبادلات هر نوع کالا با آمریکا

  • تولید داخلی باید تقویت شود

  • فعالیت موتور پرقدرت مقرره زایی در کشور

  • توجه جدی به تقویت تولید و پرهیز از واردات غیر ضرور

  • لزوم تمرکز تولید و تجارت در یک ساختار

  • ماده 26 لایحه مالیات بر ارزش افزوده منفذ فساد

  • تقصیرها را نباید به گردن اصل 44 انداخت

  • اصلاح ساختار شرط اصلی اصلاح نظام بانکی

  • پیگیری مطالبات کارگران شرکت هفت تپه