صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تشکیل اتاق فکر تولید در وزارت صنعت، معدن و تجارت را گامی مثبت و رو به جلو توصیف کرد.

محسن کوهکن در برنامه «رهیافت» رادیو اقتصادبا موضوع بررسی اصلاح سیاست های تجاری و ارزی با تشکیل اتاق فکر تولید افزود: اگر وزارتخانه ای محلی را برای فکر کردن در نظر گیرد از نفس انجام این عمل باید استقبال کرد.

وی همچنین اظهارداشت: این فکر کردن می تواند نقد سیاست های متفاوت گذشته باشد با ارزیابی عملکرد تحت هریک از چهارچوب های که در گذشته تعیین شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: قانون گذاردر قانون رفع موانع کسب و کار هیئتی به نام «مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار» پیش بینی کرده به منظور جلوگیری از تصمیمات خلق الساعه وزارتخانه ها و سازمان ها که ورای قوانین مصوبات مجلس و هیئت دولت تصمیم می گیرند و تصمیمات آنان بطورمستقیم با فعالان اقتصادی سرو کار دارد.

وی افزود: وظیفه هیئت مزبور اینکه تصمیمات مورد اتخاذ از سوی وزارتخانه ها و سازمان ها را بطور دقیق مورد بررسی قرار دهد در ضمن قانون گذار به این هیئت اختیار داده حتی بخشنامه ابطال کند.

کوهکن اظهارداشت: اعضای هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار متشکل از وزیر اقتصاد، دو نفر از نمایندگان مجلس، روسای اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف، نماینده دادستان کل کشور، نماینده سازمان بازرسی کل کشور و نماینده دیوان محاسبات است.

وی به رادیو اقتصاد گفت: هر مسئله ای که در این هیئت مطرح می شود از دیدگاه دولت، مجلس و قوه قضائیه، اتاق بازرگانی و غیره مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی مجموعه مزبور را به عنوان یک سد محکمی در دفاع برای برداشتن موانع کسب و کار در کشور برشمرد.

وی افزود: تعامل و هم افزایی هرچه بیشتر بین دولت، قوه قضائیه، مجلس با فعالان بخش خصوصی در جهت رفع مشکلات اقتصادی کشور بسیارکارگشاست بنابراین این هم افزایی ها و همکاری ها هر روز نسبت به گذشته باید بیشترشود.

کوهکن همچنین در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به مشکلات بانکی در کشور یادآورشد: تصمیمات دستوری برای تسهیلات بانکی کار درستی نیست بلکه در یک ارتباط اقتصادی غیر رانتی بانک ها هستند که باید در سایه و زیر چتر سیاست های کلی نظام منابع در اختیار خود را تخصیص دهند بنابراین مجلس نباید وارد شود ودولت هم نباید تحکم کند.

برنامه «رهیافت» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 20 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی، سید وحید موسوی، حسن سعید کلاهی، مطهره مهرابی و حمید رضا کجوری» با هدف تبیین سخنان روز رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی در قالب گفتگو محور و برنامه ترکیبی بر اساس تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • دریافت مالیات صحیح در پرتو شفافیت

  • خودکفایی صنایع دفاعی پیشگامی در رونق تولید و اقتصاد مقاومتی

  • تداوم خام فروشی نفت پس از 108 سال!

  • راهکارهای رونق یافتن معاملات بورس نفت

  • رویکرد وزارت صمت سرمایه گذاری ایجادی نیست

  • ذخایر مکشوفه 60 میلیارد تنی معدنی در ایران

  • 4 میلیارد تن ذخیره سنگ تزئینی ایران

  • برنامه های وزارت صمت برای احیای واحدهای تولیدی

  • پرداخت وام اشتغال روستایی با کار کارشناسی

  • مشکل روستائیان پول نقد نیست