صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

معاون ستاد توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: حیطه علم و فناوری در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی موجب فخر و مباهات کشور است.

امیرخانی در برنامه « رهیافت » رادیو اقتصاد افزود: علوم و فناوری سلولی یکی از علوم راهبردی در سطح دنیاست.

وی همچنین در خصوص چرایی راهبردی بودن حیطه سلول های بنیادی وپزشکی بازساختی به رادیو اقتصاد اظهارداشت:مطالعات نشان می دهد بین 5تا10 سال آینده این دانش جایگاه بسیار ویژه ای در طب و پزشکی پیدا و همینطور به سئوالات زیادی در حیطه مزبور پاسخ خواهد داد.

معاون ستاد توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: علوم سلولی تحت عنوان سلول های بنیادی وپزشکی بازساختی یک حیطه علم و فناوری بسیار با اهمیت در دنیای امروز است تا حدی که بسیاری از کشورها ، کمپانی های بزرگ و مجموعه های علمی و تحقیقاتی به این سمت و سو گرایش دارند.

وی در ادامه افزود: تمرکز بسیاری از مراکز علمی، حجم بالای پژوهش و سرمایه گذاری بعلاوه حضور بسیار پر رنگ خیلی از شرکت های بزرگ دارویی و حتی غیر دارویی در عرصه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی بیانگر وقوع یک اتفاق بزرگ طی آینده نزدیک در این حوزه است کما اینکه دستاوردهای حیطه مدنظر نیز مبین همین مطلب می باشد.

خانی ضمن اشاره به اینکه انقلاب اسلامی رویش ها و دستاوردهای بسیار گسترده ای داشته است، اظهارداشت: بدون شک یکی از دستاوردهای مهم و بزرگ انقلاب توسعه قابل توجه علم و فناوری در کشور بوده است.

وی اضافه کرد: خیلی از کشورها نام جمهوری اسلامی را امروز به عنوان یک کشوری با هویت مستقل و موفق در عرصه های علم و فناوری می شناسند که بسیار حائز اهمیت است.

معاون ستاد توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یادآورشد: دستیابی به قله های علم و فناوری مرهون تلاش و زحمت بسیاری از دانشمندان جوان، استادان، محققان و مدیران پرتلاش این مرز و بوم بوده که باید قدردستاوردها در حوزه های مختلف را به خوبی دانست و ارج نهاد.

برنامه «رهیافت» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 20 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی، سید وحید موسوی، حسن سعید کلاهی، مطهره محرابی و حمید رضا کجوری» با هدف تبیین سخنان روز رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی در قالب گفتگو محور و برنامه ترکیبی بر اساس تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • نگاهی به پیام رهبری در خصوص تحول گرایی در نیروی انسانی

  • بررسی تصمیم گیری مجمع در خصوص پالرمو

  • یک درصد تجارت گاز دنیا متعلق به ایران

  • وابستگی به نفت مهمترین عیب اقتصاد ایران

  • ماموریت های نسل جوان برای گام دوم انقلاب

  • تصویب طرح تامین تعهدی مصالح ساختمانی

  • نقش اصناف در کنترل شرایط بازار

  • حضور مستمر در اقتصاد با شرکت در راهپیمایی 22 بهمن

  • گسترش دانشگاه ها در دوران پس از انقلاب و تاثیر آن بر توسعه اقتصادی در آستانه چهل سالگی انقلاب

  • جنگ اقتصادی و اهمیت حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن