صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

معاون برنامه ریزی، توسعه و نظارت بر شرکت های صندوق فولاد گفت: تخلفی از طریق صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد اتفاق نیفتاده است.

رستم رنجبرناوی در برنامه «رهیافت» رادیو اقتصاد افزود: علت دریافت وام از بانک رفاه این بود که دارایی هایی که در اختیار صندوق است کفاف پرداخت هزینه های حقوق و درمان بازنشستگان را نمی کرد.

وی ادامه داد: تعداد بیمه پردازان به صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد به نسبت دریافت کنندگان حق بازنشستگی و سرویس گیرندگان از این صندوق بسیار کمتر است.

معاون برنامه ریزی، توسعه و نظارت بر شرکت های صندوق فولاد گفت: تعدادی بنگاه اقتصادی بر اساس مصوبه سال 1391 هیئت وزیران بابت رددیون دولت در اختیار این صندوق قرار می گیرد.

وی افزود: اغلب این بنگاه ها زیان ده، غیر سودآور و در عین حال از شرایط مناسبی برای فروش برخوردار نبودند.

رنجبرناوی اظهارداشت: شرایطی در واگذاری ها به صندوق لحاظ می کنند که بطور حتم باید در مدت سه سال این شرکت ها به فروش رفته از اینرو برنامه ریزی بلند مدت نیز امکان پذیر نبوده است.

وی گفت: تعهدی در این شرایط از صندوق اخذ می شود مبنی بر اینکه بطور مستقل بوسیله سازمان خصوصی سازی بایستی شرکت های مزبور واگذار شود که شوربختانه گاهی در این واگذاری ها منافع صندوق رعایت نشده است.

معاون برنامه ریزی، توسعه و نظارت بر شرکت های صندوق فولاد افزود: این صندوق در سال 1392 برای پرداخت حقوق و هزینه درمان بازنشستگان از طریق بانک رفاه 450 میلیارد تومان تسهیلات دریافت و در قبال این تسهیلات 16.01 درصد سهام شرکت توسعه معادن و فلزات به عنوان تضمین در وثیقه بانک قرار می گیرد.

وی در ادامه یادآور شد: این شرکت متعلق به صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد بوده است.

برنامه «رهیافت» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 20 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی « نازنین کتابچی، سید وحید موسوی، حسن سعید کلاهی، مطهره مهرابی، حمید رضا کجوری» با هدف تبیین سخنان روز رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی در قالب گفتگو محور و برنامه ترکیبی بر اساس تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • جنگ اقتصادی، ابعاد و برنامه ریزی ها

  • سابقه 16 ساله ایجاد بازار نفت خام در ایران

  • ظرفیت بالای ایران در جغرافیای حمل و نقلی منطقه

  • بسترسازی کارآفرینی با حذف رانت و سوبسید

  • افزایش نرخ ارز فرصتی برای تولید داخلی

  • تلاش دولت برای حمایت از تولید

  • تاکید اسناد بالادستی بر توسعه پیمان های پولی

  • قیمت خودرو با فروش در حاشیه بازار متعادل می شود

  • لزوم حرکت به سمت کشاورزی مبتنی بر کسب و کار

  • CFTو بررسی اشکالات وارده توسط شورای نگهبان