صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رئیس هیئت مدیره انجمن نان های صنعتی استان تهران و دبیر اتحادیه نان های صنعتی کشور گفت: در حال حاضر 19.5 درصد نان مصرفی در مملکت بصورت صنعتی تولید و عرضه می شود.

مهدی خان محمدی در برنامه «رهیافت» رادیو اقتصاد افزود: هدف گذاری دولت این بود که تا پایان برنامه پنج ساله پنجم توسعه 40 درصد نان مصرفی کشور صنعتی شود که متاسفانه به دلیل اتخاذ برخی سیاست های اشتباه تاکنون این هدف تحقق نیافته است.

وی در ادامه ضمن اشاره به دو مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص ایجاد واحدهای 5 و 20 تنی نان صنعتی در کشور اظهارداشت: اجرای طرح واحدهای پنج تنی نان صنعتی با موفقیت همراه بود اما واحدهای 20 تنی به سبب عدم نظارت دولت راه به جایی نبرد.

رئیس هیئت مدیره انجمن نان های صنعتی استان تهران و دبیر اتحادیه نان های صنعتی کشور گفت: مصوبه و آئین نامه راه اندازی واحدهای 20 تنی نان صنعتی خوب اما اجرا بسیار بد بود.

وی افزود: دولت برای اجرای این طرح در همان زمان 500 میلیون یورو بودجه اختصاص داده بود.

خان محمدی تصریح کرد: اجرای صحیح این مصوبه می توانست نان مصرفی کشور را سر وسامان بخشیده و متحول کند.

وی به رادیو اقتصاد گفت: شرکت بازرگانی دولتی در راستای مصوبه مجلس مبنی بر ایجاد واحدهای 20 تنی نان صنعتی 32 مجوز فعالیت در سطح کشور صادر کرد که متاسفانه هم اکنون تمامی این واحدها تعطیل است چرا که مجوزهای مدنظر بدون برنامه صادر شده بود.

رئیس هیئت مدیره انجمن نان های صنعتی استان تهران و دبیر اتحادیه نان های صنعتی کشور افزود: هشدارهای لازم در همان زمان به شرکت بازرگانی دولتی داده و حتی به رئیس جمهور وقت و بازرسی کل کشور نامه نگاری شد اما هیچ ترتیب اثری داده نشد.

وی در ادامه یادآورشد: وضع نان کشور در شرایط فعلی بسیار نابسامان است چرا که این حوزه فاقد برنامه و متولی خاصی است.

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی شهریار و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف این شهرستان نیز در برنامه «رهیافت» رادیو اقتصاد گفت: متاسفانه حوزه آرد و نان کشور فاقد سیاست راهبردی و اهداف مشخص است.

عین الله بهرامی افزود: در حال حاضر نبود مدیریت واحد بزرگترین چالش در این حوزه است.

برنامه «رهیافت» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 20 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و محمد جوادی نژاد» با هدف تبیین سخنان روز رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی در قالب گفتگو محور و برنامه ترکیبی بر اساس تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • بررسی تصمیم گیری مجمع در خصوص پالرمو

  • یک درصد تجارت گاز دنیا متعلق به ایران

  • وابستگی به نفت مهمترین عیب اقتصاد ایران

  • ماموریت های نسل جوان برای گام دوم انقلاب

  • تصویب طرح تامین تعهدی مصالح ساختمانی

  • نقش اصناف در کنترل شرایط بازار

  • حضور مستمر در اقتصاد با شرکت در راهپیمایی 22 بهمن

  • گسترش دانشگاه ها در دوران پس از انقلاب و تاثیر آن بر توسعه اقتصادی در آستانه چهل سالگی انقلاب

  • جنگ اقتصادی و اهمیت حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن

  • ایران؛ رتبه اول منطقه در زمینه کاربردهای هسته ای