رهاورد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 21:05 به مدت 55 دقیقه

رادیو اقتصاد

رهاورد

مهدی ضیغمی توسعه تجارت؛ فرایندی زیرساختی است

معاون وزیر صمت گفت:تجارت آزاد با سوریه، تجارت ترجیحی با اندونزی و تجارت آزاد با ونزوئلا از جمله اقدامات زیرساختی است كه طی یك سال گذشته در این سازمان محقق شده است.

1402/11/17
|
11:19
|

مهدی ضیغمی معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت در گفت و گو با رهاورد اظهار داشت: فرایندهای توسعه تجارت غالبا فرایندهای زیرساختی است. طی یك سال گذشته توانستیم تابوی موافقت های تجارت آزاد از جمله تجارت با اوراسیا را بشكنیم. در صورت تصویب در مجلس این رخداد شروع یك اتفاق بسیار بزرگ در اقتصاد كشور است.

وی افزود: تجارت آزاد با سوریه، تجارت ترجیحی با اندونزی و تجارت آزاد با ونزوئلا از جمله اقدامات زیرساختی است كه طی یك سال گذشته در این سازمان محقق شده است.

ضیغمی گفت: حضور در نمایشگاه های خارجی و برگزاری نمایشگاه های مهم صنعتی در كشور منجر به رشد صنعت كشور می شود. برگزاری نمایشگاه ایران اكسپو در سال جاری از جمله اقداماتی بود كه در آن توانمندی‌های صادراتی ایران به نمایش گذاشته شد.

وی افزود: سال گذشته برای اولین بار در حوزه توریسم و گردشگری به فعالان این حوزه مشوق های مالی تخصیص دادیم و تا بتوانند بخشی از هزینه های تورگردانی خود را تامین كنند.

دسترسی سریع
رهاورد