رهاورد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 21:05 به مدت 55 دقیقه

رادیو اقتصاد

رهاورد

دكتر علی آبادی تلاش وزارت صمت برای رفع گلوگاه ها و نیاز مردم است

با برنامه هایی كه در سه بخش صنعت، معدن و تجارت داریم؛ خبرهای خوبی در سال آینده از این بخش ها به مردم خواهیم داد.

1402/11/16
|
10:20
|

دكتر علی آبادی وزیر صنعت، معدن، تجارت در گفتگو با برنامه رهاورد رادیو اقتصاد اظهار داشت: انسان ظرفیت و پتانسیل بالایی دارد كه در سختی ها و مشكلات بیشتر بروز می یابد و در كشور ما با توجه به تمامی تحریم ها و سختی هایی كه دشمن متحمل كرده باعث شده تا جوانان ما ورزیده تر و آماده تر شوند.

دكتر علی آبادی با اشاره به موقعیت ممتاز ایران در بین بسیاری از كشورها گفت: در برخی زمینه ها با بهترین كشورها قابل مقایسه هستیم و در برخی زمینه ها نیز همچنان باید تلاش كنیم ولی انگیزه داریم و می توانیم با توجه به نیازمان مسایل را حل كنیم.

وی همراهی با برنامه ها و طراحی و برنامه ریزی وزارت صمت را متناسب با شرایط روز دانست و اعلام كرد: سعی داریم در سه حوزه صنعت، معدن و تجارت بیشترین بهره وری را داشته باشیم ؛ در بخش صنعت بدنبال رفع گلوگاه ها و نیاز مردم در بخش هایی كه دشمن هدف قرار داده هستیم تا ازصنایع حمایت كرده و تمام نیروی خود را برای رفع مشكلات بسیج كنیم. بدنبال طرح ها و برنامه های ثروت ساز و اشتغال آفرین هستیم تا از منابع انسانی بیشترین بهره را ببریم.

وزیر صمت بیان داشت: در بخش معدن هنوز پایش كاملی از معادن و ظرفیت های موجود انجام نشده و مهمترین كار ما در این بخش شناسایی، اكتشاف و استخراج پتانسیل های كشور برای تبدیل به تولید است.

وی خاطر نشان كرد: در حوزه تجارت در واردات و صادرات برنامه جامعی داریم تا ضمن توجه به تولیدات كشور نیازهای داخل را در جایی كه مزیت رقابتی ندارد وارد كنیم. در صادرات هم استراتژی ما بر كالای با ارزش افزوده است كه مبتنی بر درون زایی بوده تا به طراحی و تكامل برسد.

دكتر علی آبادی با اشاره به 360 طرح آماده افتتاح با بهره وری بالغ بر 20میلیارد دلار سرمایه گذاری افزود: 987 همت سرمایه گذاری ریالی در صنعت داشتیم و پیش بینی می شود كه به 29 میلیارد دلار فروش منجر شود.114طرح تولیدی صادرات محور با ظرفیت ایجاد26هزار شغل و 20همت سرمایه گذاری در بخش خصوصی و دولتی داریم كه پیشرفت های خوبی در این حوز حاصل می شود.

وی با اشاره به مزیت فرصت های شغلی و سرمایه گذاری در بخش های دریایی افزود: از ساخت شناور تا ماهیگیری و ملزومات آنها و ساخت شهرهای ساحلی و اسكله فرصت هایی است كه می تواند برای اشتغال جوانان بسیار مفید باشد.

ایشان ضمن تشریح ظرفیت های بسیار در بخش های مختلف ،نوید خبرهای خوشی را در حمل و نقل دریایی، جاده ای و هوایی دادند كه به زودی به اطلاع مردم خواهد رسید.

دسترسی سریع
رهاورد