آموزش صادرات شنبه الی پنجشنبه از ساعت 12:00 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

آموزش صادرات

نورایی در گفتگو با رادیو اقتصاد تاكید كرد: رونق صادرات با بسته بندی مناسب

یك مشاور استراتژی بسته بندی گفت: نقش صنعت بسته بندی در توسعه و رونق صادرات بسیار پر رنگ است.

1397/04/13
|
15:52
|

رضا نورایی در برنامه «آموزش صادرات» رادیو اقتصاد افزود: صاحب كالا باید بر اصول و روش های مدیریت بسته بندی واقف باشد تا بتواند محصولات خود را در قالب بسته بندی مبتنی بر قوانین و استاندارد های صادراتی به بازارهای جهانی عرضه كند.

وی همچنین اظهارداشت: متغیرهای مربوط به كالا، زنجیره تامین و بازار مصرف سه مولفه ای اساسی است كه نحوه بسته بندی یك كالا را تعیین می كند.

این مشاور استراتژی بسته بندی گفت: برای بسته بندی مناسب كالا ها باید اطلاعات مربوط به این سه حوزه را در اختیار داشت.

وی در ادامه افزود: بسته‌بندی كالا با كیفیت بالا، طراحی مناسب و شكیل می‌تواند به افزایش صادرات كمك شایان توجهی كند.

نورایی تصریح كرد: اگر كالاهای تولید داخلی در یك بسته‌بندی زیبا و جذاب و مبتنی بر استانداردهای بین المللی ارائه شود سبب جلب نظر مشتری و بازاریابی كالا در بازارهای جهانی خواهد شد چرا كه نقش بسته‌بندی در صادرات كالا كمتر از خود كالا نیست.

وی در ادامه با بیان اینكه بسته‌بندی یكی از الزامات ورود كالاهای تولیدی به بازارهای داخلی و خارجی است، یادآورشد: برای شكوفایی هرچه بیشتر در بحث صادرات باید به این مهم توجه ویژه ای شود.

برنامه «آموزش صادرات» كاری از شبكه تخصصی رادیو اقتصاد است كه از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 12 به مدت 45 دقیقه بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
آموزش صادرات