اقتصاد حوالی فرهنگ شنبه از ساعت 21:00 به مدت 115 دقیقه

جعفری در گفتگو با رادیو اقتصاد: سینمای دفاع مقدس از ژانرهای خوب كشور است

رئیس سازمان سینمایی دفاع مقدس گفت: این سینمایكی از ژانرهای بسیار خوب و موثر كشور است.

1398/07/01
|
08:49
|

«علی اصغر جعفری» در برنامه اقتصاد حوالی فرهنگ رادیو اقتصاد ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: ایران پس از انقلاب در حوزه سینما به خصوص در بخش دفاع مقدس رشد خوبی را تجربه كرده است.

وی اظهارداشت: سینمای دفاع مقدس طی این سال ها به رغم تمامی فراز و نشیب ها توانسته به یك جایگاه خوبی برسد و امروز صاحب اندیشه و مكتب فكری باشد.

رئیس سازمان سینمایی دفاع مقدس گفت: خوشبختانه هر وقت فلیم های خوبی در حوزه دفاع مقدس تولید شده مورد استقبال گرم مردم قرار گرفته است.

وی افزود: بالاترین فروش در سینمای ایران تا به امروز مربوط به فیلم های دفاع مقدس بوده و هنوز این ركورد شكسته نشده است امابه نسبت شرایط و توقعاتی كه در جامعه وجود دارد به نظر می رسد خیلی رضایت بخش نیست.

جعفری تصریح كرد: تمامی كسانی كه علاقه مند به حوزه دفاع مقدس هستند و در این بخش مسئولیت دارند بطور حتم باید گام های بلند تری بردارند تا هنرمندان با اشتیاق بیشتر كارهای بهتری را ارائه دهند.

وی گفت: چند نوع نگاه به حوزه سینمای دفاع مقدس در كشور وجود دارد برخی از تهیه كنندگان و سازندگان فیلم های دفاع مقدس توقع دارند از فیلم های حوزه دفاع مقدس حمایت های مالی صورت گیرد و دستگاه ها پای كار باشند تا بتوانند فیلم بسازند.

رئیس سازمان سینمایی دفاع مقدس افزود: برخی از این سازندگان به فروش و اقتصاد سینما فكر نمی كنند و در عمل توقع حمایت دارند.

وی اظهارداشت: دسته دیگری از كارگران ها و تهیه كننده ها در عین حالی كه توقع كمك دارند فقط كمك مالی نمی خواهد بلكه بیشتر به دنبال كمك های فكری، اسنادی، مدارك و همینطور ایجاد ظرفیت های مناسب به ویژه در حوزه نیروهای مسلح هستند.

جعفری گفت: این دسته از كارگردان ها و تهیه كننده ها افراد توانمندی هستند بنابراین فیلم های تولیدی آنان فروش دارد و اقتصاد سینما را به نوعی پیش می برند و پیشران در این حوزه محسوب می شوند.

وی ضمن اشاره به اینكه فیلم های دفاع مقدس فیلم های پر خرج و هزینه بری هستند، افزود: یك بخشی از لجستیك و نیاز مندی ها در اختیار تهیه كننده ها به راحتی نیست بایستی مجموعه دستگاه های مرتبط به خصوص نیروهای مسلح كمك كنند تا این افراد بتوانند ازظرفیت های موجود استفاده كنند.

رئیس سازمان سینمایی دفاع مقدس اظهارداشت: واقع مطلب اینكه این سازمان از یكسال و نیم پیش همواره به دنبال اینكه یك سامانه مدیریتی ایجاد شود برای اینكه هم دغدغه های تولید كنندگان و هم هزینه تولید فیلم های دفاع مقدس را كاهش دهد یعنی به نحوی به تهیه كننده و كارگردان كمك شود كه بتوانند با طیب خاطر كارها را دنبال كنند.

وی گفت: خوشبختانه با موافقت سرلشكر باقری رئیس ستاد كل نیروهای مسلح یك شورای در این زمینه شكل گرفته كه نخستین جلسه شورا هفته گذشته به ریاست سردار عبدالهی معاون هماهنگ كننده ستادكل نیروهای مسلح برگزار شد.

جعفری افزود: تمامی معاونان هماهنگ كننده نیروهای مسلح در این جلسه حضور بهم رساندند و قرار شد شورای مزبور در عمل نقش حمایت و پشتیبانی را داشته باشد و بتوانند كمك كند به اینكه هم ظرفیت های نیروهای مسلح به نوعی مناسب تر در اختیار قرار گیرد و هم هزینه تولید و دغدغه تهیه كننده ها به شدت كاهش یابد.

وی اظهارداشت: خروجی جلسه مزبور این شد كه كارگروهی تشكیل شود از اینرو پس از هفته دفاع مقدس نخستین جلسه كارگروه را خواهیم داشت.

رئیس سازمان سینمایی دفاع مقدس افزود: جداز این بحث توسعه شهرك سینمایی در شورا مطرح و مقرر شد در اعتبارات سال آینده كمك شود این شهرك توسعه بیشتری پیدا كند تا بخشی از مشكلات كاهش یابد و در عین حال به مجموعه ظرفیت های تولید كمك شایان توجهی صورت گیرد.

وی در ادامه یادآورشد: خوشبختانه نخستین گام در این زمینه با دستور سرلشكر باقری و مدیریت سردار عبدالهی و همكاری تمامی نیروهای مسلح برداشته شده منتها قدی زمان می برد تا چهارچوب ها و نظامات مربوطه شكل گیرد.

برنامه «اقتصاد حوالی فرهنگ» كاری از گروه اقتصاد و جامعه به تهیه كنندگی فرزانه صادقیان دوشنبه و چهارشنبه ساعت 22 به مدت 55 دقیقه با هدف حمایت از كارآفرینی در عرصه فرهنگ و هنر به منظور تحقق بخشی در سیاست های اقتصاد مقاومتی از رادیو اقتصاد پخش و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
اقتصاد حوالی فرهنگ