صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه، یكشنبه، سه شنبه و پنجشنبه" از ساعت 22:00 به مدت 60 دقیقه

دبیر هفته کودک و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از آغاز اجرای برنامه های هفته ملی کودک به مناسبت روز جهانی کودک در سراسر کشور خبر داد.

حامد رهنما در برنامه «اقتصاد حوالی فرهنگ» رادیو اقتصاد افزود: چهاردهم تا بیستم مهر ماه در کشور به مناسبت روز جهانی کودک «هفته ملی کودک» نامگذاری شده است.

وی همچنین اظهارداشت: هفته ملی کودک صبح روز 14 مهر در تهران و سایر استان های کشور آغاز شد.

دبیر هفته کودک و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: برنامه های مختلف و متنوعی به این مناسبت در تهران و سایر استان های کشور با مشارکت سازمان های دولتی و غیر دولتی در حال برگزاری است.

وی افزود: «آینده را باید ساخت» به عنوان شعار هفته ملی کودک امسال انتخاب و همینطور برای جلب توجه بیشتر جامعه به مسائل کودکان هریک از روزهای 14 تا 20 مهر با عناوین مختلف نامگذاری شده است.

رهنما در ادامه اظهارداشت: نمایشگاهی به این مناسبت در مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب شهر تهران در یک فضای دو هزار متری با 45 غرفه به همت کانون و سایر مجموعه های فعال در حوزه کودک مانند هلال احمر، آتش نشانی، محیط زیست و ... برپا شده است.

وی گفت: اکران فیلم، اجرای تئاتر و برنامه‌های صحنه‌ای، نمایش تئاتر کلوچه‌ های خدا، برگزاری سه نشست و کارگاه تخصصی، ویژه برنامه «شبی با سینمای کانون»، نمایش روزانه فیلم کوتاه، بلند و انیمیشن در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون و غیره از دیگر برنامه های این هفته است.

دبیر هفته کودک و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افزود: خوشبختانه در این هفته 11 فیلم منتخب سی و یکمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان با عنوان «هفته سینمای کودک» از سوی کانون و بنیاد سینمایی فارابی به صورت اکران خصوصی برای اهالی سینما، رسانه و کودکان و نوجوانان در سینما تئاتر کانون واقع در خیابان خالداسلامبولی تهران به روی پرده می‌رود.

وی تصریح کرد: دو فیلم از سینمای هنر و تجربه با موضوع و محوریت کودکان در نخستین روز هفته ملی کودک در سینما تئاتر کانون به نمایش در خواهد آمد.

رهنما اضافه کرد: کودکان بستری در بیمارستان‌ها نیز در تهران و دیگر شهرهای کشور از برنامه‌های مزبور محروم نخواهند بود و برگزارکنندگان برنامه ها تلاش دارند با حضور در بیمارستان‌های مختلف شادی و نشاط را به این کودکان نیز هدیه کنند.

وی گفت: مربیان کانون در تهران به بیمارستان‌های بهرامی، حضرت علی‌اصغر (ع) و قلب شهید رجایی می‌روند و علاوه بر اهدای کتاب و گل به کودکان بیمار به اجرای قصه‌گویی، نمایش و... دیگر برنامه‌های جذاب می‌پردازند.

دبیر هفته کودک و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افزود: برگزاری مراسم روز جهانی کودک (دوشنبه 16 مهر) در سالن مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون تهران و در دیگر شهرهای کشور با حضور کودکان و نوجوانان و مسئولان از دیگر برنامه‌های این هفته به شمار می‌رود.

وی یادآورشد: همچون سال‌های گذشته در این هفته ثبت‌نام کودکان و نوجوانان در مراکز فرهنگی هنری کانون رایگان خواهد بود.

برنامه «اقتصاد حوالی فرهنگ» کاری از گروه اقتصاد و جامعه به تهیه کنندگی فرزانه صادقیان از شنبه تا پنجشنبه هر شب ساعت 22 به مدت 60 دقیقه با هدف حمایت از کارآفرینی در عرصه فرهنگ و هنر به منظور تحقق بخشی در سیاست های اقتصاد مقاومتی از رادیو اقتصاد پخش و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • تمهیدات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رونق تولید در حوزه فرهنگ و هنر در سال 98

  • تمهیدات بنیاد ملی بازی‎های رایانه‌ای برای رونق تولید بازی‌های ایرانی در سال 98

  • فرهنگ عنصری کلیدی در اقتصاد

  • تولید 100 تا 120 فیلم در سینمای ایران

  • بررسی وضعیت عرضه و تقاضا در اقتصاد هنرهای تجسمی

  • توجه به رونق تولید در عرصه فرهنگ و هنر

  • قوانین حمایتی برای صیانت از مالکیت فکری

  • بررسی فرصت های اقتصادی حوزه های مختلف فرهنگی و هنری شهر بوانات استان فارس

  • بررسی فرصت‌های اقتصادی حوله بافی

  • بررسی روند تولید فیلم جهانی محمد رسول الله