صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه،یك شنبه،سه شنبه،پنج شنبه از ساعت 22:00 به مدت 60 دقیقه

معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از استقرار رایزن فرهنگی در 63 کشور جهان خبر داد.

سید محمد حسین هاشمی در برنامه «اقتصاد حوالی فرهنگ» رادیو اقتصاد افزود: رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف جهان با هدف معرفی اسلام، آداب، سنن، فرهنگ، تمدن و هنر ایران زمین به جهانیان راه اندازی می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه از بهمن 96 تا بهمن 97 به عنوان چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب تعیین شده است، اظهارداشت: تمامی بر نامه های سال جاری رایزنی های فرهنگی ایران معطوف به این جشن بزرگ است.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: برنامه های رایزنی های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با رویکرد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب از ابتدای سال جاری آغاز و تا پایان سال در سراسر جهان ادامه دارد.

وی افزود: طی شش ماهه نخست سال جاری غیر از پرداختن به موضوعاتی از قبیل انقلاب، امام، رهبری و مواردی از این دست در حوزه نشرو مجلات خارجی زبان وابسته به سازمان چهار هفته فرهنگی طی این مدت در لبنان، جمهوری آذربایجان، روسیه و هند برگزار شده است.

هاشمی تصریح کرد: این رویدادهای فرهنگی در خارج از کشور پیرامون مقولاتی از جمله کتاب، هنرهای تجسمی، ادبیات و غیره برگزار می شود.

وی گفت: علاوه بر این همایش های علمی در کنار رویدادهای مزبور با حضور استادان دانشگاه، فرهیختگان و صاحبنظران برگزار و راجع به مباحث مختلف فرهنگی، هنری و موارد مشابه دیگر بحث و تبادل نظر صورت می گیرد.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی همچنین در پاسخ به این پرسش که هفته های فرهنگی ایران در خارج چه دستاوردهای به لحاظ اقتصادی برای کشور به همراه دارد، افزود: طبق معمول این رویداد ها در راستای معرفی فرهنگ، هنر و اندیشه ایران زمین، تعمیق و تقویت اشتراکات فرهنگی بین دو کشور و عرضه محصولات و اقلام فرهنگی دایر می شود.

وی در ادامه یادآورشد: خوشبختانه از محل فروش اقلام فرهنگی و هنری فاخر همچون فیلم، صنایع دستی، کتاب و غیره در هفته های فرهنگی جمهوری اسلامی ارز نصیب کشور می شود.

برنامه «اقتصاد حوالی فرهنگ» کاری از گروه اقتصاد و جامعه به تهیه کنندگی فرزانه صادقیان از شنبه تا پنجشنبه هر شب ساعت 22 به مدت 60 دقیقه با هدف حمایت از کارآفرینی در عرصه فرهنگ و هنر به منظور تحقق بخشی در سیاست های اقتصاد مقاومتی از رادیو اقتصاد پخش و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • گچمه ‌بافی هنری زیبا، اصیل و ماندگار

  • بررسی فرصت های اقتصادی هنر عروسک سازی

  • فرصت های اقتصادی هنر گچمه بافی

  • عرضه آسان آثار بزرگترین حمایت از هنرمندان

  • هویت ملی و راهکارهای بهره ‌گیری از آن در تولیدات اقتصادی

  • تاثیر بهره‌ مندی از مضامین عاشورایی در تولیدات سینمایی

  • هنر کرباس بافی در مسیر رونق

  • آغاز هفته ملی کودک در ایران

  • بررسی فرصت‌های اقتصادی هنر کرباس‌ بافی

  • چادر شب بافی هنری زیبا با سابقه کهن در گیلان