صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه" الی "جمعه" از ساعت 22:00 به مدت 60 دقیقه

عضو هیئت مدیره انجمن جهانی فیلم سازان انیمیشن و کارگردان و تهیه کننده در حوزه پویانمایی گفت: انیمیشن در دنیا صنعتی بسیار سود آور و پر بازده است.

علی نوری اسکویی در برنامه «اقتصاد حوالی فرهنگ» رادیو اقتصاد افزود: انیمیشن از جمله شاخه ‌های صنایع خلاق در جهان است که به سرعت درحال رشد است.

وی همچنین اظهارداشت: این صنعت علاوه بر سودآوری و درآمدزایی بالا از تاثیرگذاری عمیق فرهنگی نیز برخوردار است.

عضو هیئت مدیره انجمن جهانی فیلم سازان انیمیشن ضمن اشاره به این جمله که انیمیشن ها فراملی هستند، گفت: در تنوع آثار سینمایی تنها انیمیشن ها در سراسر دنیا پخش و هیچ مارک و ملیتی ندارند.

وی افزود: انیمیشن ها در حوزه پخش یکی از جذاب ترین مدیاهاهستند که تمامی پخش کنندگان بین المللی به این صنعت واکنش مثبت نشان می دهند.

نوری اسکویی به رادیو اقتصاد اظهارداشت: خیلی از کشورهای جهان امروز به جهت طولانی مدت بودن فرآیند تولید، بحث دانش بنیانی و همینطور نیاز به زیر ساخت علمی و تکنیکی خیلی قوی تاکنون تولیدی در این زمینه نداشته بلکه تنها مصرف کننده هستند.

وی در ادامه گفت: صنعت انیمیشن ایران در حوزه آموزش به جهت وجود منابع اطلاعاتی مناسب در زمینه شیوه تولید، نرم افزار و سخت افزار در فضای مجازی و همینطور تعریف دوره های آموزشی متعددی در دانشگاه ها و آموزشگاه های کشور رشد خیلی خوبی داشته ولی در حوزه بازاریابی و پخش خیلی اطلاعات قوی و تعریف شده ای جهت رجوع فعالان این حوزه وجود ندارد.

این کارگردان و تهیه کننده در حوزه پویانمایی افزود: شرکت هایی در حوزه صنعت انیمیشن می توانند به سودآوری بالا دست پیدا کنند که در کنار دانش فنی و هنری از قابلیت بازار سنجی، بازاریابی و تبلیغات مناسبی نیز برخوردار باشند.

برنامه «اقتصاد حوالی فرهنگ» کاری از گروه اقتصاد و جامعه به تهیه کنندگی فرزانه صادقیان از شنبه تا پنجشنبه هر شب ساعت 22 به مدت 55 دقیقه با هدف حمایت از کارآفرینی در عرصه فرهنگ و هنر به منظور تحقق بخشی در سیاست های اقتصاد مقاومتی از رادیو اقتصاد پخش و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • بررسی ظرفیت های فرهنگی و هنری روستای کلپورگان شهرستان سراوان

  • جایگاه حضرت علی ( ع ) در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری

  • بررسی نقش مضامین عاشورایی در رونق تولید و عرضه کتاب در حوزه ادبیات داستانی

  • بررسی ظرفیت های سیره زندگی حضرت علی (ع )برای پرداخت در حوزه های شعر و موسیقی آئینی و هنر خوشنویسی

  • وضعیت عرضه و تقاضا در حوزه هنرهای تجسمی (قسمت دوم)

  • مصرف بازی های ویدئویی ایرانی رو به افزایش

  • وضعیت عرضه و تقاضا در حوزه هنرهای تجسمی

  • فرصت‌های اقتصادی هنرهای تجسمی در عرصه‌های بین‌المللی

  • تقویت ارتباط دو سویه بین مردم و کتابخانه ها

  • بررسی وضعیت اقتصادی تئاتر کشور