روی خط اقتصاد شنبه الی سه شنبه از ساعت 18:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

مدیركل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران: فضای فعالیت صادرکنندگان تسهیل می شود

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران از اقدامات این سازمان برای تسهیل فعالیت صادرکنندگان خبر داد.

1400/01/18
|
11:11

به گزارش رادیو اقتصاد،احسان قمری مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران در گفتگو با برنامه روی خط اقتصاد گفت: بر اساس تصمیم گیری های صورت گرفته به منظور تسهیل فعالیت صادرکنندگان زمینه لازم برای کمک به رفع تعهدات ارزی و تعیین تکلیف ارزی سال های 1397 تا 99 صورت گرفته و این روند ادامه دارد.

وی به تسهیلات برای صادرکنندگان از طریق واردات در مقابل صادرات اشاره کرد و اظهار داشت: انعطاف برای رفع مشکلات ارزی صادرکنندگان و تسهیلات برای فروش ریالی به برخی کشورها ازجمله عراق و افغانستان از دیگر اقدامات صورت گرفته برای کمک به صادرکنندگان داخلی می باشد که می تواند به بهبود تولید و کسب و کار فعالان اقتصادی نیز کمک نماید.

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به برخی مشکلات صادرکنندگان داخلی برای بازگرداندن ارزهای حاصل از صادرات محصولات به خارج از کشور اظهار امیدواری کرد با اقدامات صورت گرفته و حمایت های بیشتر دستگاه های ذیربط شاهد بهبود وضعیت صادرات محصولات داخلی به دیگر کشورها باشیم.

وی تصریح کرد: تسهیل و کمک به صادرکنندگان می تواند نقش مهمی در بهبود کسب و کارها و صنایع تولیدی داخلی ایفا نماید که در مجموع در بهبود وضعیت اقتصادی کشور موثر خواهد بود.

رادیو اقتصاد را می توانید از طریق گیرنده‌های دیجیتالی، رادیو نما، اپلیکیشن‌ ایرانصدا و تارنمای شبکه به آدرس www. radioeqtesad. ir نیز قابل دریافت است.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد